Wybierz region

Wybierz miasto

  Marsz Milczenia '44 - uroczystość

  Renata Zawadzka-Ben Dor

  Pomnik Ofiar Czołgu-Pułapki
  Warszawa, ul. Kilińskiego/1

  16:30 - 19:00 Czwartek, 1 sierpnia

  • Wstęp wolny

  1 sierpnia po raz trzeci przejdzie ulicami stolicy Marsz Milczenia ’44. W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizujemy wydarzenie ku czci uczestnikow: żołnierzy a także ludności cywilnej. Większość podobnych wydarzeń pomija ludność cywilną, ktora w ocenie historykow poniosła największą ofiarę krwi. Trasą marszu, ktora swe zakończenie ma przed jedną z niewielu kamienic ocalałych po powstaniu w Getcie Warszawskim, chcemy przypomnieć, że bohaterami były osoby rożnego wyznania czy mowiące rożnymi językami. I, co także jest rzadkie, stawiamy na ciszę i zadumę, a nie okrzyki i przemowienia. Wraz Honorową Członkinią Komitetu Panią Wandą Traczyk - Stawską, ps. „Pączek” zapraszamy bez emblematow i flag partyjnych, bez rac i bez opasek powstańczych, bo przecież nie my broniliśmy tego miasta.
  Marsz Milczenia '44 rozpocznie się godz. 16.30 przy Kilińskiego 1 (młodzież i aktorzy przeczytają tam fragmenty wspomnień i wierszy powstańczych), aby ruszyć po godz. 17. Przejdziemy przez pl. Krasińskich i obok Arsenału, a marsz zakończymy przy ul. Walicow 14.
  Jako organizatorzy marszu - Komitet Społeczny Marsz Milczenia "44 na co dzień prowadzimy działania mające na celu pomoc Powstańcom w ich codziennym życiu (remont domu, zakup wozka inwalidzkiego, założenie klimatyzacji, organizacja spotkań dla powstańcow). Wspołpracujemy m.in. z Domem dla Weteranow Powstania Warszawskiego na stołecznych Nowolipkach. Tak rozumiemy naszą ideę patriotyzmu nie tylko od święta.
  https://www.facebook.com/events/1266270363541726/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Uważałeś w szkole? Sprawdź, co wiesz na temat chemii w życiu codziennym! QUIZ