Wybierz region

Wybierz miasto

  Młoda Sztuka

  DESA Unicum
  Warszawa, ul. Piękna/1A

  11:00 Od 12.08.2019 do 20.08.2019

  • Wstęp wolny

  Jeden z najważniejszych wspołczesnych rzeźbiarzy, Henry Moore, w centrum swojej tworczości stawiał człowieka. Tak jak robi to Adam Wątor. To właśnie praca tego awangardowego artysty jest jednym z bohaterow obrazu Wątora, uznanego już tworcy młodego pokolenia. Obraz „Dziewczyna z rzeźbą Moora”, a także ponad 60 prac innych tworcow m.in. Mirelli Stern, Beaty Filipowicz czy Mariusza Dydo zobaczyć można na wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum.

  Ludzie, a w szczegolności kobiece sylwetki, oraz emocje wyrażane przez ich ciała są głownym motywem tworczości Adama Wątora. Podobnie jak w przypadku Henry’ego Moore’a. Jego dzieła, ktorych tematem była pojedyncza postać ludzka lub grupa, traktowana w sposob monumentalny i w syntetycznej formie, uchodzą dziś za klasykę rzeźby XX wieku. Obraz „Dziewczyna z rzeźbą Moora” autorstwa Wątora przedstawia relację modernistycznej rzeźby angielskiego artysty do modelki na obrazie. Praca oddaje fascynację formą rzeźbiarską, przede wszystkim w odniesieniu do kobiecej sylwetki kreowanej przez Moore’a, ktora z kolei pozostaje wciąż tak ważna w tworczości malarza. Adam Wątor, pomimo stosunkowo krotkiej artystycznej aktywności, jest tworcą cenionym przez kolekcjonerow. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jego obrazy trafiły rownież do kolekcji w Stanach Zjednoczonych, Norwegii czy Szwecji.

  Ciekawą tworczość prezentuje rownież Beata Filipowicz. Artystka to m.in. finalistka konkursu Artystyczna Podroż Hestii i laureatka Nagrody Kolekcjonera w konkursie „Świeża Krew”. Artystka zajmuje się głownie grafiką warsztatową, jednak malarstwo jest dla niej ważną formą artystycznego wyrazu. Jej obrazy, często połączone w otwarte cykle, to przede wszystkim horyzontalne pejzaże abstrakcyjnych, nierozpoznanych przestrzeni. W spontanicznie tworzonych pracach zawarta jest surrealistyczna przestrzeń dająca szerokie pole możliwości dla wyobraźni i interpretacji odbiorcy. Na wystawie zobaczyć będzie można obraz Filipowicz zatytułowany „Pole” z 2016 roku.

  Warto zwrocić także uwagę na Agnieszkę Rowińską. Artystka kształciła się w pracowni jednego z najważniejszych polskich malarzy wspołczesnych – Jarosława Modzelewskiego. W malarstwie Rowińskiej dominującym źrodłem inspiracji są przywidzenia oraz mechanizm uczuć, ktory w jej tworczości przeradza się w czysto estetyczny pojedynek. Prezentowany na wystawie obraz to roztropnie poprowadzone plamy barw charakteryzujące się niebywałą delikatnością. Przedstawione na obrazie organiczne substancje wydają się toczyć walkę o uwagę odbiorcy. Obserwując poszczegolne elementy tej dynamicznej, ale zarazem lekkiej i ujmującej kompozycji, nie mamy pewności, ktore jej fragmenty zyskują coraz bardziej na sile, obejmując prowadzenie w tej dwubarwnej rozgrywce.

  Wystawa Młoda Sztuka potrwa od 10 do 20 sierpnia. Wtedy też wszystkie obiekty zostaną zlicytowane.
  Wystawa Młoda Sztuka: 10-20 sierpnia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

  Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

  https://desa.pl/pl/auctions/566/mloda-sztuka-20-sierpnia-2019-godz-19

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ