Wybierz region

Wybierz miasto

  Sierpniowe kino letnie na Placu Europejskim

  Plac Europejski
  Warszawa, ul. Plac Europejski/1

  20:00 Od 14.08.2019 do 18.08.2019

  • Wstęp wolny

  Kolejny weekend z kinem letnim na Placu Europejskim
  Co tydzień plac Europejski wypełniają tłumy miłośnikow sensow pod chmurką. Czym zaskoczy ich repertuar kina letniego w nadchodzących dniach? Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, film kryminalny „Morderstwo w Orient Expressie” oraz animację „Rio”.


  Przed nami trzy kolejne spotkania z dobrym kinem na placu Europejskim. Tym razem będziemy świadkami balansowania na granicy życia i śmierci podczas brawurowej wspinaczki wysokogorskiej, poszukiwania sprawcy zbrodni w społeczności pasażerow pociągu oraz… niezwykłej ptasiej wyprawy.

  Już w środę (14 sierpnia) coś dla miłośnikow filmow dokumentalnych – „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” w reżyserii Jimmy’ego China oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi. Nagrodzony Oscarem obraz przedstawia brawurowy projekt Alexa Honnolda, ktory jest zarazem spełnieniem jego marzeń. Bohater postanawia wspiąć się bez zabezpieczenia na El Capitan – niemalże pionową skałę o wysokości 2300 metrow znajdującą się w dolinie Yosemite. Ekstremalna wspinaczka Alexa może go kosztować życie.

  Czwartkowy (15 sierpnia) hit kinowy to „Morderstwo w Orient Expressie” – adaptacja powieści Agaty Christie pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu, a jednocześnie odtworcą głownej roli, jest Kenneth Branagh. Historia rozgrywa się w najsłynniejszym pociągu świata – Orient Expressie, w ktorym zamordowany zostaje amerykański milioner. Detektyw Hercules Poirot musi odnaleźć sprawcę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę. Zadania nie ułatwiają pasażerowie popadający w nieustanne konflikty. Czy uda się wskazać winnego?

  Na zakończenie tygodnia coś dla najmłodszych miłośnikow kina. Niedzielną (18 sierpnia) propozycją filmu animowanego jest „Rio” – zwariowana historia ptaka, ktory nie potrafi latać. Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku papug. Razem ze swoją właścicielką rusza w długą podroż do Brazylii, a dokładnie do Rio, gdzie ma poznać swoją przyszłą towarzyszkę życia Julię. W trakcie wyprawy poznaje nowych skrzydlatych przyjacioł, dzięki ktorym przełamuje swoj strach i wzbija się w powietrze.

  Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

  Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzow będzie czekać kilkaset wygodnych leżakow. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogolnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

  W czasie seansow można zakupić smakowite przekąski w ktorymś ze znajdujących się na placu food trackow (w czwartek lody i coś z procentami, w środę i niedzielę – szersza oferta gastronomiczna).

  Kino letnie na placu Europejskim
  Od 3 lipca do 1 września 2019
  Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00
  Wstęp wolny

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ