Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym!

  Plac Bankowy
  Warszawa, ul. Pl. Bankowy/

  19:00 - 20:00 Czwartek, 8 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Pisarka, scenarzystka, felietonistka, działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet i skandalistka w jednym. Już w najbliższy czwartek w przestrzeni Zielonego Placu Bankowego warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z Manuelą Gretkowską. Rozmowę o książkach, literackich inspiracjach i wspołczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak – autorka wydanego niedawno wywiadu rzeki z Gretkowską. Gośćmi kolejnych spotkań na Zielonym Bankowym będą Joanna Bator i Jacek Dehnel.

  8 sierpnia wszystkich fanow „Kosmitki”, „Europejki” czy „Trudno się z miłości podnieść” ucieszy wydarzenie zaplanowane przez organizatorow Zielonego Placu Bankowego. Z czytelnikami spotka się wtedy Manuela Gretkowska. Autorka o ogromnym dorobku literackim zawierającym ponad dwadzieścia książek i niezliczoną ilość felietonow porozmawia z Patrycją Pustkowiak (pisarką i dziennikarką, autorką głośnych „Nocnych zwierząt”). Panie opowiedzą o wspolnej pracy nad niedawno wydaną książką „Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak”.

  Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 22 sierpnia. Tego wieczoru publiczność spotka się z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za „Ciemno, prawie noc”. Pisarka w rozmowie z Piotrem Bratkowskim opowie o pracy nad kolejnymi powieściami. Z pewnością nie zabraknie pytań o podroże, ktore często stają się inspiracją jej tworczości. Ostatnim wydarzeniem z cyklu będzie spotkanie z Jackiem Dehnelem, zaplanowane na 29 sierpnia. Pretekstem do rozmowy, ktorą poprowadzi dziennikarz Leszek Bugajski jest nowa książka pisarza „Ale z naszymi umarłymi”, ktora miała premierę w czerwcu 2019.

  Specjalnie dla uczestnikow spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z tworczością autorow, w ktorych nagrodami będą książki z autografami.

  Zielona przestrzeń Placu Bankowego to miejska strefa kultury i ekologii, wypełniona roślinami, wodnymi kurtynami i wygodnymi siedziskami. Projekt łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i bogatym programem kulturalnym. Poza spotkaniami z pisarzami, cyklicznie odbywać się będą tam koncerty, animacje i warsztaty ekologiczne. Do dyspozycji warszawiakow oddano rownież wystawę plenerową o historii placu Bankowego, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście oraz pawilon z jedzeniem i napojami i food trucki.

  Plac Bankowy na Facebooku: www.facebook.com/events/2595236560500819/

  Spotkania literackie na placu Bankowym:

  8 sierpnia
  Plac Bankowy, godz. 19.00
  Spotkanie z Manuelą Gretkowską
  Prowadzenie: Patrycja Pustkowiak

  22 sierpnia
  Plac Bankowy, godz. 19.00
  Spotkanie z Joanną Bator
  Prowadzenie: Piotr Bratkowski

  29 sierpnia
  Plac Bankowy, godz. 19.00
  Spotkanie z Jackiem Dehnelem
  Prowadzenie: Leszek Bugajski

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ