Wybierz region

Wybierz miasto

  Strain - koncert podczas Święta Ulicy Stalowej i Nowej Pragi

  Podwórko przy Stalowej 47
  Warszawa, ul. Stalowa/47

  18:00 Sobota, 30 września

  • Wstęp wolny

  Wrocławski Strain - doceniani przez krytykow godni reprezentanci rasowego, klasycznego rocka na Dolnym Śląsku, finaliści 11. edycji Must Be The Music, uczestnicy tegorocznego festiwalu w Jarocinie zagrają dla prażan wyjątkowy koncert - z największymi przebojami lat 60, 70 i 80. Koncert jest częścią programu imprezy plenerowej zamykającej sezon artystyczny w Praskim Ogrodku Sąsiedzkim.
  W wysmakowanym muzycznie wydaniu usłyszymy m.in.: przeboje Elvisa Presleya, Donny Summer, Davida Bowie, Them, The Beatles i inne.

  Na co dzień głowną inspiracją zespołu Strain jest muzyka lat 60, 70. i to na czym się opierała – blues. Muzycy stawiają sobie za cel „poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock'n'roll'u oraz przywołanie ducha tych minionych lat”. Od roku 2012 Strain regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występow klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespoł grał wielokrotnie wspolnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills. Obecnie formacja daje kilkadziesiąt występow rocznie.

  W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music. Otrzymując znakomite oceny jurorow: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby - dotarł do odcinka finałowego. W tym czasie pojawiły się rownież nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, ktora ukaże się na początku 2018 r.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ