Wybierz region

Wybierz miasto

  Sympozjum absolwentów programu VRGTP/BioLAB 2019 pod koniec lipca w Warszawie

  Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

  Politechnika Warszawska, Wydział Chemiczny
  Warszawa, ul. Koszykowa/75

  11:00 Od 26.07.2019 do 27.07.2019

  • Brak informacji o cenie

  Pod koniec lipca w Warszawie odbędzie się Sympozjum absolwentow programu Visiting Research Graduate Traineeship/BioLAB – pierwsze tego typu wydarzenie, łączące absolwentow trwającego już ponad 18 lat programu. Uczestnikow czekają dwa dni pełne prezentacji i spotkań, podczas ktorych specjaliści z zakresu nauk biologicznych podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz osiągnięciami w środowisku naukowym i biznesowym. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Od początkow historii programu, udział w nim wzięło już prawie 300 studentow z najlepszych polskich uczelni. Przez jeden rok brali oni czynny udział w badaniach z zakresu nauk biologicznych w jednej z czterech amerykańskich instytucji: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation lub University of Texas: Southwestern Medical Center.

  Wyniki ich badań prowadzonych w trakcie stażu wielokrotnie stanowiły podstawę artykułow publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica”.

  Podczas sympozjum, ktore odbędzie się w dniach 26-27 lipca na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, absolwenci programu sprzed kilkunastu lat spotkają się z tymi, ktorzy niedawno ukończyli studia i dopiero wrocili ze stażu. Będzie to okazja zarowno do wymiany wiedzy i odświeżenia wielu kontaktow, jak i nawiązania wspołpracy przy rożnorodnych projektach.

  W ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty i panele naukowe, w ktorych udział wezmą wybitni przedstawiciele rożnych dziedzin nauk biologicznych. Pośrod wielu gości udział potwierdził m.in. dr Michał Walczak, założyciel i dyrektor firmy biofarmaceutycznej Captor Therapeutics (sponsor sympozjum), pracującej w obszarze chorob nowotworowych i autoimmunologicznych, absolwent programu, a także dr Jernej Zupanc - założyciel i dyrektor firmy Seyes, ktory opowie, w jaki sposob wizualnie prezentować złożone przekazy, aby były zrozumiałe dla odbiorcy.

  Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, ktora od 2013 r. administruje programem BioLAB w Polsce oraz Politechnika Warszawska, ktora dla wielu absolwentow jest uczelnią macierzystą. Partnerem wydarzenia została Fundacja Polonium, ktorej Dyrektorem Generalnym jest absolwentka programu BioLAB – Justyna Pielecka-Fortuna. Patronat nad sympozjum objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowa Agencja Wymiany Naukowej.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Optymista czy pesymista? Sprawdź, jakim typem człowieka jesteś! TEST