Iwona Lewandowska mistrzynią Polski w biegu ulicznym na 10 km

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Iwona Lewandowska
Iwona Lewandowska LKS VECTRA DGS WŁOCŁAWEK
W Bielsku-Białej rozegrano 20. Bieg Fiata będący pierwszą edycją mistrzostw Polski w biegu ulicznym kobiet na dystansie 10 km, złotą medalistką została Iwona Lewandowska.

Zawodniczka LKS Vectra-DGS Włocławek wygrała w czasie 33:34, wyprzedzając Karolinę Jarzyńską o 12 sekund i Dominikę Nowakowską o 1:03. Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Allan Masai Ndiwa z wynikiem 29:51, przed Jakubem Burghardtem (31:20) i Rafałem Snochowskim (32:48) Bieg ukończyło 1014 zawodników. Dla Iwony Lewandowskiej jest to drugi złoty medal mistrzostw Polski, przed rokiem triumfowała na bieżni w Lidzbarku Warmińskim na dystansie 10000 metrów w niemal identycznym czasie 33:34.49. -  „Bardzo się cieszę, ze zwycięstwa, tym bardziej, że zajęłam 8 lokatę w kategorii OPEN ulegając tylko siedmiu mężczyzną. Bieg był rozgrywany w ciekawej formule z premią lotną na 4 km. Tempo biegu było jednak na tyle szybkie, że po 5 km do prowadzącej Karoliny Jarzyńskiej, rekordzistki Polski w półmaratonie, traciłam 10 sekund. Na szczęście udało mi się zniwelować tę stratę i wygrać bieg, z bardzo dobrym, jak na tę trudną trasę, czasem. powiedziała po biegu Lewandowska. Dobrze spisał się także mistrz Polski w skoku w dal, reprezentant Vectry Włocławek Michał Rosiak w pierwszym swoim starcie w tym sezonie. Podopieczny trenera Marka Ziółkowskiego zwyciężył w swojej koronnej konkurencji w VIII mityngu "O Różę Kutna". Zawodnik uzyskał wynik 7,61 m (7,25 7,44 5,57 7,07 7,61 7,50).