Polecamy

Ilu jest cudzoziemców w Warszawie? © Antal/UM Warszawa/mat. prasowe
[1/21]

Ilu jest cudzoziemców w Warszawie?

Według danych statystycznych Urzędu m.st. Warszawy na dzień 6 czerwca 2019 roku stolicę zamieszkiwało na stałe 40 082 cudzoziemców. Najwięcej osób jest pochodzenia ukraińskiego, białoruskiego oraz wietnamskiego. Licznie jest również reprezentowana Rosja (1 882) i Indie (1 837), jak również kraje Europy Zachodniej, np.1 080 obywateli francuskich, 760 niemieckich oraz 818 brytyjskich.

Podkreślamy, że przedstawione dane obejmują wyłącznie zarejestrowanych cudzoziemców, co wyłącza duży odsetek osób zamieszkujących Warszawę, pochodzących z krajów ze strefy Schengen, których nie dotyczy obowiązek meldunkowy. Szacujemy, że więc, że realna liczba obcokrajowców jest 2-3 razy większa.

Co obcokrajowcy sądzą o Warszawie? Co by w niej zmienili? Jakie według nich są plusy i minusy życia w stolicy? Czy cudzoziemcy integrują się z warszawiakami, czy raczej uważają, że mieszkańcy stolicy są zamknięci i nieufni? Na te i wiele innych pytań odpowiada raport ''Kapitał ludzki w Warszawie'' przygotowany przez firmę Antal. Publikacja wzięła pod lupę życie obcokrajowców w stolicy. Wnioski są zaskakujące. Otwórzcie galerię, żeby przejść do dalszej części tekstu.

Najnowsze wiadomości

reklama