Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zagospodarować dziecku czas po lekcjach?

Wioleta Jasińska
W Centrum "Łowicka" siedmiolatki poznawać będą świat architektury
W Centrum "Łowicka" siedmiolatki poznawać będą świat architektury fot. M. Rogala
I znowu się zacznie - pomyśli niejeden rodzic o zbliżającym się dziesięciomiesięcznym szkolnym maratonie. Wraz z wrześniem kończy się spokojna egzystencja każdej rodziny. Po długim wypoczynku trzeba wrócić do rzeczywistości i pomyśleć, jak zagospodarować dziecku czas po lekcjach.

Jest w czym wybierać
Na szczęście stołeczna oferta zajęć pozalekcyjnych zapowiada się niezwykle interesująco. Warto przyjrzeć się ofercie Akademii Małego Architekta w Centrum "Łowicka" (ul. Łowicka 21, www.lowicka.pl). To zajęcia cykliczne wprowadzające dzieci w wieku 7-9 lat w świat architektury. Półtoragodzinne ćwiczenia odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 17.30. Zapisy potrwają do 1 września. Cena pojedynczych zajęć wynosi 25 zł.

Nie będą narzekać na nudę miłośnicy historii i sympatycy naszego miasta. Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy w ramach edukacji varsavianistycznej stworzyło Akademię Wiedzy o Mieście dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Akademia prowadzona jest przez dr. Marka Ostrowskiego, autora programu "Warszawski tryptyk edukacyjny" i wykładów otwartych na Uniwersytecie Warszawskim. Inauguracja zajęć nastąpi już 13 września, a rejestracja uczestników startuje od 1 września. Wykłady odbywać się będą we wtorek po południu.

Kolejny cykl projektów, skierowany do uczniów podstawówek, Biuro Edukacji planuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Przymierza Rodzin. Program przewidziany jest dla wszystkich osób zainteresowanych odkrywaniem przeszłości i nowych szans rozwoju Warszawy. Bogatą ofertę edukacyjną przygotowało również Centrum Nauki "Kopernik". Klub Młodego Odkrywcy zaprasza do aktywnego uczestnictwa uczniów gimnazjów pod opieką nauczycieli, do wkroczenia w nieznany świat nauki poprzez eksperymenty i różne badania naukowe. Zajęcia mają rozwijać zainteresowania młodego naukowca i zachęcić go do samodzielnego zdobywania wiedzy. Wymianę pomysłów i współpracę między szkolnymi klubami ma koordynować CNK. Taka współpraca przynosi wiele korzyści dla obu stron. Odbywa się wymiana materiałami edukacyjnymi pomiędzy klubami. Nauczyciele mogą wspomagać się sprawdzonymi pomysłami na lekcje oraz korzystać z porad konsultantów Centrum Nauki "Kopernik". Rejestracja klubu w szkole jest bezpłatna. Wystarczy zebrać grupę uczniów i wypełnić formularz na stronie: www.kmo.org.pl/rejestracja.

Informatyka w Pałacu
Na nadchodzący rok szkolny przygotowuje się też Pałac Młodzieży. Swoją ofertę naukową kieruje do młodych pasjonatów informatyki. Nauka nastawiona jest na poznanie nowych języków programowania, algorytmów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu informatyki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat. Odbywają się raz w tygodniu i trwają po 3 godz. Po zakończeniu ćwiczeń istnieje możliwość uzyskania certyfikatu.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto