Jakub Dłoniak rzucał i trafiał. Spójnia Stargard siódma w tabeli

To był najlepszy mecz Jakuba Dłoniaka (z piłką) wtym sezonie. Rzucił 31 punktów. Fot. Tadeusz Surma grzegorz drążek
Stargardzki pierwszoligowiec wygrał ciężkie spotkanie ze Startem Lublin 69:62. To był mecz Jakuba Dłoniaka, który zdobył dla Spójni 31 punktów.

Już w pierwszej kwarcie Dłoniak pokazał, że tego dnia rywale będą mieli z nim wiele kłopotów. Nasz koszykarz bez kłopotu ogrywał ich i punktował zarówno akcjami pod koszem, jak i z dystansu. Po pierwszych 10 minutach miał na koncie 17 punktów, a Spójnia prowadziła 25:20.

W drugiej kwarcie wsparli go inni gracze Spójni i gospodarze osiągnęli 16 punktów przewagi. W końcówce tej kwarty Spójnia stanęła, zatraciła skuteczność i gorzej broniła. Start rzucił 7 punktów z rzędu i znacznie zmniejszył straty. Pokazał, że nie przyjechał do Stargardu z dalekiego Lublina na wycieczkę.

Trzecią kwartę lepiej zaczęli goście, którzy wykorzystywali każdy błąd w defensywie naszego zespołu. A że tych trochę było, to przewaga Spójni szybko zmalała. W 24 minucie gospodarze prowadzili już tylko 44:42. Podopieczni trenera Mieczysława Majora mieli wielkie problemy ze zdobywaniem punktów. Przez 4 minuty trafili tylko raz i to z linii rzutów osobistych. Później było niewiele lepiej i w 29 minucie Start doprowadził do remisu 49:49.

W czwartej kwarcie oba zespoły grały nerwowo, przez blisko cztery minuty nie potrafiły zdobyć punktów. Pierwsi przebudzili się goście i wyszli na prowadzenie 54:51. W odpowiedzi trafił Filip Dylik, który przerwał niemoc strzelecką stargardzian. Już do końca meczu trwała wyrównana gra, a prowadzenie jeszcze kilka razy się zmieniło. W decydującym momencie ciężar gry w Spójni wzięli na siebie Marcin Stokłosa i Dłoniak. Pierwszy z nich był wcześniej mało widoczny, ale w najważniejszym momencie nie zawiódł. Po trafieniach tej dwójki Spójnia odskoczyła na pięć punktów. Start nie był już w stanie odrobić strat, bo źle wykonywał rzuty osobiste.

Spójnia Stargard – Start Lublin 69:62(20:15, 23:20, 8:14, 18:13)Spójnia: Dłoniak 31 (4 razy za 3 pkt), Stokłosa 11 (1), Grudziński 10, Molenda 5, Polowy 5, Dylik 3, Bodych 2, Koszuta 2, Grzegorzewski, Mazur.

W innym meczu: ŁKS Petrolinvest Łódź –MKS Dąbrowa Górnicza 74:61.
Tabela 1. Siarka           8 15 630:5582. Dąbrowa      8 15 617:5543. Sokół            8 14 632:5894. Zastal           8 14 595:5565. Big Star        8 13 626:5976. ŁKS               8 12 628:5687. Spójnia         7 12 561:5168. Sudety           8 12 609:6239. Start               7 11 503:48310. Znicz            8 11 583:58711. Delikatesy  8 11 530:55212. AZS W.        7 10 546:55413. Prokom II    7 9 533:56114. AZS K.          8 9 599:65315. Żubry            8 9 536:698
16. Górnik          6 6 401:480