Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jedna ze 100 najlepszych! Rzeszowianka wyróżniona w konkursie "Poster for tomorrow"

Redakcja
Maryla Rarus
Praca Maryli Rarus znalazła się wśród 100 najlepszych prac z całego świata w ramach konkursu "Poster for tomorrow - Gender Equality Now!". Uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się 6 grudnia w Les Arts Décoratifs w Paryżu.

Konkurs zorganizowała instytucja non – profit o nazwie 4tomorrow, która mieści się właśnie w stolicy Francji. Jednym z projektów organizacji jest „Poster for tomorrow" w ramach którego organizowane są konkursy na najlepsze plakaty o tematyce szeroko pojętego równouprawnienia m.in. kary śmierci czy też równego dostępu do edukacji dla wszystkich. Myśl przewodnią w tym roku stanowiła kwestia równouprawnienia kobiet.
Na konkurs, składający się z dwóch etapów, wysłano 3020 prac. W pierwszej części „online jury" wyłoniło 400 najlepszych propozycji. Jury, składające się ze 100 osób (50 kobiet, 50 mężczyzn), tworzyli dziennikarze, graficy oraz osoby które na co dzień zajmują się prawami człowieka. Kolejnym etapem był wybór jedynie 100 spośród uprzednio wytypowanych prac. W obradującym w Paryżu 11-osobowym jury zasiedli czołowi projektanci grafiki z całego świata i to oni wybrali projekty zwycięskie.
Wyróżnione plakaty pojawią się na wystawach w ponad 30 miejscach na całym świecie m.in. w Kanadzie, Brazylii, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Francji.
- O konkursie poinformowała nas dr Magdalena Pińczyńska. Jestem niezmiernie wdzięczna Pani doktor za pomoc i wskazówki dotyczące tworzenia plakatu. Ja oczywiście jestem niesamowicie zadowolona i szczęśliwa – mówi Maryla Rarus, absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- Jestem dumny, że efekty naszej dydaktyki przynoszą tak ogromny, światowy sukces dla naszych studentów. Wspomnę X Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Agrafa 2012, gdzie prezentowały się aż trzy pracownie Katedry: Formy Reklamowe, Fotografia Cyfrowa i Projektowanie Graficzne – komentuje profesor Andrzej Głowacki, Dyrektor Instytutu Komunikacji Wizualnej i Sztuki Cyfrowej.
- Drugi sukces: międzynarodowe Jury wybrało 30 z ponad 100 zgłoszonych artystów na 7 ICA Międzynarodową Wystawę Sztuki Współczesnej na zamku Plassenburg w Kulmbach. Z Polski zakwalikowała się Pani Marika Wata, pracownik Instytutu Komunikacji Wizualnej i Sztuki Cyfrowej – dodaje profesor Głowacki. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto