Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dom pod Warszawą ukryty między sosnami. Można z niego wejść wprost do lasu

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
mat. Stoprocent Architekci
Jednorodzinny dom ukryty między sosnami to projekt architektów ze studia STOPROCENT Architekci. Budynek został podzielony na kilka mniejszych elementów, m.in. domek biały i czarny. Dodatkowo wokół domu przewidziano dużą liczbę tarasów, które pozwolą mieszkańcom korzystać z wyjątkowo atrakcyjnego leśnego otoczenia. Szczegóły poniżej.

Projekt domu W

Dom jednorodzinny został zaprojektowany na bardzo rozległej i malowniczej działce pod Warszawą. Najbliższe otoczenie stanowi sosnowy las i kilka pojedynczych budynków letniskowych usytuowanych w dalszym i bliższym sąsiedztwie. Architekci z pracowni STOPROCENT Architekci zdecydowali się podzielić dom na kilka mniejszych elementów, aby uniknąć masywnej, dominującej bryły. - Naturalne ukształtowany teren wznosi się w kierunku południowym i północnym tworząc kilkumetrowe wzgórze o dość szerokim szczycie. Intencją projektu było wpisanie się z nową zabudową w naturalny kontekst działki spokojną, wyważoną architekturą - mówią projektanci.

Naturalne ukształtowany teren wznosi się w kierunku południowym i północnym tworząc kilkumetrowe wzgórze o dość szerokim szczycie.

ZOBACZ, jak wygląda projekt DOMU W

Dom pod Warszawą ukryty między sosnami. Można z niego wejść ...

Leśne tarasy

Od strony ulicy dom ma formę dwóch, archetypowo prostych brył o ujednoliconych wysokościach i proporcjach a skontrastowanych jedynie materiałem elewacji. Od strony wnętrza działki, dom odkrywa swą ukrytą w zboczu kondygnację. - Funkcjonalny podział domu jest ściśle powiązany z podziałem architektonicznym budynku. W czarnym domku, ulokowano część dzienną z kuchnią jadalnią i salonem. Przestrzeń nad salonem jest otwarta na dwie kondygnacje, aż do dachu, a nad kuchnia i jadalnią umieszczono małą antresolę z gabinetem. Biały domek mieści część techniczną z kotłowni ą i dwustanowiskowym garażem - tłumaczą architekci z z pracowni STOPROCENT Architekci. Kondygnacja przyziemia mieści głównie funkcję sypialną przewidzianą dla licznych domowników. Klatkę schodową łączącą oba poziomy zaprojektowano w niskim łączniku pomiędzy dwoma domkami. Tam też znajduje się główne wejście do budynku z wiatrołapem i garderobami. Wokół domu, na rożnych poziomach przewidziano dużą liczbę tarasów, które pozwolą mieszkańcom korzystać z wyjątkowo atrakcyjnego leśnego otoczenia.

Zobaczcie też:

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto