Juniorzy starsi AKM Portofino w półfinale mistrzostw Polski

AKM Portofino Włocławek po czwartkowym zwycięstwie z ŁKS Łódź 79:77 wywalczyli awans do półfinału mistrzostw Polski.

Portofino AKM - ŁKS 79:77 (19:24, 17:21, 22:19, 21:13)Portofino AKM: Nysztal 15, Witwicki 13, Majewski 10, Zawalski 9, Nowicki 8, Podlewski 8, Różanowski 7, Stępkowski 6, Pańczak 3.DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUWygrana z zespołem łódzkim zapewniała juniorom starszym AKM Portofino awans do półfinału mistrzostw Polski, są więc w 16. najlepszych drużyn w kraju.W pierwszej połowie pojedynku lepiej spisywali się goście. Włocławianie, przy słabszej dyspozycji podstawowego środkowego Filipa Nowickiego, przegrywali pojedynki podkoszowe co umożliwiało łodzianom grę z kontrataku.Maciejewski wypożyczony. Pierwsza porażka WTK SSA w III lidze Zdecydowanie lepiej Portofino zagrało po przerwie. Już w trzeciej kwarcie istniała szansa na dogonienie rywala, ale chwila przestoju w końcówce sprawiła, że przed ostatnią odsłoną Portofino przegrywało 58:64. Prowadzenie włocławianie objęli na cztery minuty przed końcem i udało się je utrzymać.Zaplanowany na 3 stycznia przyszłego roku mecz Novum Bydgoszcz - Portofino zdecyduje, która z drużyn (mają po jednej porażce) zdobędzie mistrzowski tytuł i będzie w nieco lepszej sytuacji przy ustalaniu składu półfinałowych grup. Działacze Portofino mają zamiar ubiegać się o jego organizację.Skandaliczne sędziowanie w Łodzi. Portofino AKM składa protest