Kajakarstwo - Trzy razy złoto dla Anny Werner

Stanisław Wawszczak
Anna Werner przed startem na 1000 m
Anna Werner (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło) trzykrotnie stanęła na najwyższym podium mistrzostw Polski juniorów w kajakarstwie rozegranych w Bydgoszczy. 18-letnia kajakarka z Tarnowskich Gór wygrała K-1 na 500 m, 1000m i ...

Anna Werner (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło) trzykrotnie stanęła na najwyższym podium mistrzostw Polski juniorów w kajakarstwie rozegranych w Bydgoszczy. 18-letnia kajakarka z Tarnowskich Gór wygrała K-1 na 500 m, 1000m i 5000 m. Mistrzostwa zaczęły się od 500 m. Werner, jako zwycięzca eliminacji od razu weszła do finału. Tam zaczęła od falstartu, ale potem było już dobrze. Po starcie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca. Wyścig na 1000 m był trudniejszy, bo Ania lepiej się czuje na krótszych dystansach. Przebieg rywalizacji jednak powtórzył się i Werner zdobyła kolejny złoty medal. W końcu ostatni start na 5000 m i trzecie złoto. Po starcie wyszła do przodu, potem doszły do niej jeszcze dwie kajakarki. Ostatnie 200 metrów należało jednak do tarnogórzanki. - Zawodnik może startować w trzech konkurencjach, a w moim klubie nie mam partnerki do osady, więc z konieczności płynęłam pięć kilometrów. Ten sezon przyniósł wiele dobrych wyników, czwarte miejsca na mistrzostwach Europy i świata. Wygrywając konkurencje jedynek na mistrzostwach Polski potwierdziłam swój prymat. Ale to mój ostatni rok w kategorii juniorek. Już jesienią podczas konsultacji kadry będę rywalizować w grupie młodzieżowej, gdzie mogą być dziewczyny starsze i o 5 lat - zauważa Werner.

Medale przywieźli też kanadyjczycy UKS Świerklaniec. Daniel Pośpiech zdobył srebrny medal w wyścigu C-1 na 1000 m, a w konkurencji C-2 razem Dawidem Czernikiem również wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski. Pośpiech bliski był też medalu w C-1 na dystansie 500 m, ale do brązu zabrakło kilku centymetrów. - Cieszę się z sukcesów Ani Werner, tym bardziej, że zaczynała w naszym klubie. Moim kajakarze też znakomicie wypadli. Chcę pochwalić kanadyjkarzy Patryka Szwana i Pawła Odoja, którzy zajmując 5. i 7. miejsce byli blisko medali - mówi Alojzy Gacki, trener UKS-u Świerklaniec.