Kępa Dębica przegrała u siebie z Klimą Błażowa

Sławek Oskarbski
Siatkarze Kępy MOSiR Dębica przegrali w meczu IV ligi z Klimą Błażowa 0:3 (13:25, 17:25, 22:25). Zespół z Błażowej zrewanżował się tym samym za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie rozgrywek na własnym terenie.

Pierwszy set to dominacja zespołu gości. W drużynie Kępy mnożyły się błędy w przyjęciu, a goście już na początku seta osiągnęli wyraźną przewagę. Skuteczne ataki rywala i szczelny blok dokończyły tylko dzieła zniszczenia. Set po niespełna 20 minutach gry padł łupem drużyny z Błażowej.Drugą partię gospodarze rozpoczęli znacznie lepiej od poprzedniego, zdobywając kilkupunktową przewagę. Niestety, Klima szybko wyrównała, a od stanu 6:6 dębiczanie zaczęli popełniać te same błędy w przyjęciu, co w pierwszym secie. Rywale bezlitośnie to wykorzystywali. W każdym ustawieniu odskakiwali na dwa, trzy punkty. Ostatecznie wygrali tę partię do 17.W trzeciej odsłonie trener dębiczan Witold Brniak rozpoczął grę z lekko zmienionym ustawieniem. Gra Kępy praktycznie wyglądała tak samo, ale za to w szeregi gości wkradło się rozluźnienie i mały przestój, czego skutkiem był wynik 19:19. W końcówce w zespole Kępy znów coś się zablokowało, przeciwnik zachował więcej zimnej krwi i wygrał do 22.Zwycięstwo w tym meczu mogło znacznie pomóc Kępie w walce o drugie miejsce premiowane grą w fazie play-off. Porażka mocno skomplikowała te plany.UKS Kępa MOSiR Dębica: Kantor, Cieślak, Pazdan, Jadach, Baran, Gołąb, Andreasik, Grzegorski, Lechański, Chudy, Nowak..STS Klima Błażowa: Zimny, Zięba, Słaby, Krawczyk, Krajniewski, Pępek, Chlebek, Owsiak, Pichór, Piszcz.