Kielce i Świętokrzyskie zapraszają na weekend pozytywnych emocji! Co proponują? [LISTA ATRAKCJI]

Materiał informacyjny

Czegoś takiego jeszcze w Kielcach i województwie świętokrzyskim nie było. Już w dniach 11-14 czerwca czeka wszystkich weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady. Zapowiada się wielka, wyjątkowa impreza. Pomysł prezydenta Kielc Bogdana Wenty spodobał się także marszałkowi województwa Andrzejowi Bętkowskiemu. Do wspólnego korzystania z atrakcji turystycznych prezydent i marszałek zapraszają turystów z całej Polski.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc: - Chcemy, wraz z naszymi partnerami, zaprosić mieszkańców Kielc, naszego województwa ale także turystów z całej Polski do skorzystania z atrakcyjnej oferty pobytu w naszym mieście. Oczywiście z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i wciąż obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii. To już w czerwcu, w długi weekend, rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała - w dniach od 11 do 14 czerwca. W te dni będzie na Państwa czekać mnóstwo atrakcji. Kielce ze względu na położenie w sercu Gór Świętokrzyskich są idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Szlaki rowerowe, piesze, położone w centrum miasta rezerwaty geologiczne są gotowe na Państwa przyjazd. W akcji #KielceIsReady biorą udział instytucje miejskie, podmioty komercyjne oraz hotele nie tylko z terenu miasta. Czekamy na kolejne instytucje i kolejnych przedsiębiorców, którzy chcą wspólnie z nami za-promować region i jego stolicę. Serdecznie zapraszamy turystów oraz mieszkańców Kielc.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa: - Województwo Świętokrzyskie zachwyca ciekawą przyrodą, malowniczymi Górami Świętokrzyskimi, Puszczą Jodłową czy krajobrazami Ponidzia. Zajmuje ono szczególne miejsce na mapie geograficznej, historycznej i gospodarczej Polski. Największymi walorami regionu są: bogactwa mineralne, urodzajne ziemie, a także tradycje produkcji ogrodniczej i sadowniczej oraz występowanie wód mineralnych w rejonie Buska-Zdroju i Solca-Zdroju, które są podstawą rozwoju usług sanatoryjnych. Do tego należy dodać unikalne zabytki architektury Kielc, Sandomierza, Opatowa, odrestaurowane ruiny zamków w Chęcinach czy Ujeździe oraz pałace - Pałac Biskupów Krakowskich, Oblęgorek, Kurozwęki, a także liczne obiekty sakralne, jak Święty Krzyż, Pustelnia Złotego Lasu czy Wiślica - wymienia Andrzej Bętkowski i podkreśla, że tak wyjątkowe miejsca należy promować, a turystów zachęcać do przyjazdu i odwiedzin tych wyjątkowych, magicznych miejsc w regionie. To również raj dla dzieci, które mogą odwiedzić bałtowskie dinozaury, Koziołka Matołka w Pacanowie, czy poznać historię Ziemi zapisaną w skamieniałościach w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

W Kielcach wszystko za...złotówkę

W dniach od piątku 12 czerwca do niedzieli 14 czerwca w miejskich instytucjach będzie obowiązywał bilet za 1 złotych.

W akcji wezmą udział:

• Muzeum Historii Kielc,

• Muzeum Zabawek i Zabawy,

• Biuro Wystaw Artystycznych,

• Wzgórze Zamkowe

• Geopark, do którego należy między innymi Ogród Botaniczny oferujący wyjątkowe atrakcje.

W akcję włączają się też:

  • Papugarnia ARA
  • Disco Wrotka
  • Tyrolka na Kadzielni
  • Kryte Pływalnie MOSiR - W dniach 12 - 14.06.2020r bilet wstępu w cenie 1 zł. Oferta dotyczy pływalni: ORKA przy ul. Kujawskiej 18, DELFIN przy ul. Krakowskiej 2, JURAJSKA przy ul. Jurajskiej 7.

Miejskie instytucje mają wiele propozycji za złotówkę.

*Kieleckie Centrum Kultury zaprezentuje „Kino Rowerowe” - plenerowy pokaz filmów. Na pokaz będzie można przyjechać rowerem, ale także deskorolką czy hulajnogą. Filmu nie trzeba będzie oglądać z siodełka czy na stojąco - będą ustawione krzesełka - zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Ponadto Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na indywidualne zwiedzanie wystawy Jana Lebensteina, która znajduje się w Galerii Sztuki Współczesnej Winda.

*Dom Kultury Zameczek- przygotował szereg atrakcji, na przykład pokonkursową wystawę prac plastycznych „Moja Mama”, wystawę prac fotograficznych przedstawiających najpiękniejsze zakątki Kielc etc.

*Kielecki Teatr Tańca proponuje przemarsz barwnego korowodu tancerzy w kostiumach oraz przejazd karocy ze spektaklu „Kopciuszek” ulicą Sienkiewicza do palcu Artystów oraz flash mob (pokaz tańca) na placu Artystów. Dodatkowo Kielecki Teatr Tańca proponuje zwiedzanie wystawy składającej się ze 100 fotografii z teatralnych spektakli oraz możliwość obejrzenia 30 albumów ze zdjęciami i historią oraz folderów Kieleckiego Teatru Tańca.

Rabaty na bilety wstępu oferują też:
*Muzeum Narodowe w Kielcach,
*Ośrodek Sportowo-Turystyczny Telegraf Kielce,
*Jaskinie na Kadzielni.
*Jurajska Plaza Centrum Tenisowe ROKO,
*Muzeum Samochodu Papieskiego JP2,

W całym Świętokrzyskiem wielkie rabaty

Zniżki i specjalne atrakcje w ramach tej akcji oferują też
*Zamek Królewski w Chęcinach,
*Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno,
*Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach.
*Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
*Sienkiewiczówka Oblęgorek

Hotele obniżają ceny

Promocyjne oferty na ten wyjątkowy weekend przygotowały też hotele:
*Hotel Binkowski
*Hotel Uroczysko,
*Tęczowy Młyn,
*La Mar,
*Hotel 365,
*Sill
* Best Western Grand Hotel.
* Hotel S7
* Hotel Ameliówka

Otwarta lista

Jak podkreślają władze miasta i województwa lista atrakcji jest otwarta i może do niej dołączyć każdy samorząd w regionie i każda instytucja. - Zapraszamy wszystkich, to będzie wyjątkowa okazja aby się pokazać i zapromować - podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Mamy czym się pochwalić i musimy to wykorzystać. Tym bardziej po okresie kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa. U nas są świetne warunki do wypoczynku - dodaje.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia pięknej i gościnnej Ziemi Świętokrzyskiej - dodaje i podkreśla marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

W dniach 11-14 czerwca czeka wszystkich weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady, w ramach ogólnopolskiej akcji #CityWillWait. To będzie promocja Kielc i województwa, przedsiębiorców i mieszkańców na całą Polskę. Zapowiada się wielka, wyjątkowa impreza.

Dodaj ogłoszenie