Kirilenko i Domachowska zwyciężają w pierwszych spotkaniach

Mateusz Gotz
Za nami pierwszy dzień rozgrywanego na kortach Warszawianki turnieju Suzuki Warsaw Masters. W pierwszym meczu Maria Kirilenko pokonała w dwóch setach Lindsay Davenport. W meczu Polek Marta Domachowska pokonała Agnieszkę Radwańską, która skreczowała w drugim secie.

Agnieszka Radwańska przystąpiła do turnieju z silnym zapaleniem ucha, które bardzo przeszkadza jej w grze. Jest osłabiona i zmęczona, ale jak sama przyznała, postanowiła zagrać w meczu tak długo jak może, aby nie komplikować sytuacji organizatorom oraz nie sprawiać zawodu fanom.

Wiele wskazuje na to, iż gdyby nie problemy zdrowotne, Radwańska pokonałaby Martę Domachowską, ponieważ pomimo braku sił zdołała wygrać w pierwszym secie. Potem widać było zmęczenie, które w drugim secie wykorzystała Domachowska.

W meczu Rosjanki, Marii Kirilenko z Lindsay Davenport lepsza okazała sie tenisistka z Europy, która wygrała w dwóch setach.

W dzisiejszych pojedynkach spotkają się o 13:00 Elena Demientiewa i Marta Domachowska, a w drugim meczu Swietłana Kuzniecowa z Marią Kirilenko. Zwycięstwo Polki zapewni jej awans do półfinału, w przypadku porażki będzie musiała czekać na wynik spotkania Dementiewa - Radwańska.