Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiwi Open Mike – wielokulturowe wydarzenia w Powiększeniu [program]

MM Warszawa
MM Warszawa
Pokaz tańca kubańskiego, koncert rosyjski, wieczór kabaretowy. ...
Pokaz tańca kubańskiego, koncert rosyjski, wieczór kabaretowy. ... mat. prasowe
Pokaz tańca kubańskiego, koncert rosyjski, wieczór kabaretowy. Od 25 listopada warszawiacy będą mogli zaznać kultury innych krajów.

Już 25 listopada w Klubie Powiększenie rozpocznie się seria trzech niedzielnych wielokulturowych spotkań (25.11., 2.12. i 9.12.), podczas których na warszawiaków czekają takie atrakcje, jak pokaz tańca kubańskiego, afrykańskiego, koncert rosyjski i wieczór kabaretowy. Seria inicjatyw, zorganizowanych przez cudzoziemców mieszkających w stolicy, powstała w ramach projektu Fundacji Inna Przestrzeń - Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych (KIWi).

KIWi to cykl szkoleń i program wsparcia dla kreatywnych cudzoziemców: migrantów oraz osób z mniejszości narodowych i etnicznych, którzy chcą realizować projekty artystyczne lub społeczne.

Kiwi Open Mike Program:

25 listopada, niedziela, start: 18:00 / wieczór częściowo prowadzony w języku angielskim
• „Smak Kuby” – pokaz tańca kubańskiego i warsztaty taneczne,
• „Mulemba Show” – występ afrykańskiej formacji tanecznej Duni Pacheco.

2 grudnia, niedziela, start: 18:00 / wieczór częściowo prowadzony w języku rosyjskim
• „Rosyjski romans” - recital Eugeniusza Tiemnikowa, poświęcony fenomenowi rosyjskiej kultury muzycznej;
• Koncert „LitMuzIn” - grupy złożonej z rosyjskojęzycznych artystów. Ich twórczość to mieszanka pieśni, wierszy, prozy, epigramów, cytatów z własnego życia.

9 grudnia, niedziela, start: 18:00 / wieczór częściowo prowadzony w języku rosyjskim
• Żartokros - Wieczór kabaretowy oparty na współzawodnictwie pomiędzy zespołami w konwencji rosyjskiego KWN.

Opis projektów:

„Smak Kuby”
Ideą tego projektu jest szerzenie kultury kubańskiej w Polsce. Koordynatorka Yenny Torres chce zjednoczyć wszystkie kubańskie talenty mieszkające w Warszawie: tancerzy, muzyków, kucharzy. Oferta kulturalna skierowana będzie nie tylko do mieszkańców Warszawy, ale także turystów, którzy odwiedzają stolicę, tak aby przez chwilę mogli poczuć się jak na Kubie. W tym celu organizowane będą warsztaty taneczne, muzyczne oraz kulinarne.

„Mulemba Show”

„Mulemba Show” to grupa artystyczna, skupiająca tancerzy głównie pochodzenia afrykańskiego mieszkających w Warszawie, których połączyła pasja, profesjonalizm, pochodzenie, ale przede wszystkim Polska. Celem zespołu jest promowanie kultur zarówno afrykańskich, jak i tych, które czerpią z Afryki (m.in. brazylijska, kubańska).

„Rosyjski romans” – Eugeniusz Tiemnikow

Eugeniusz Tiemnikow, jak sam mówi, śpiewa odkąd pamięta. W stronach z których pochodzi, śpiewanie było zawsze bardzo mile widziane. Śpiewał w szkolnym chórze jako solista, po ukończeniu szkoły średniej popracował rok w fabryce jako ślusarz, ale jednak ciągnęło go w stronę muzyki i rozpoczął naukę w szkole muzycznej na wydziale dyrygentów chóru. Później studiował na Uniwersytecie Moskiewskim, gdzie śpiewał na koncertach z okazji świąt państwowych i nie tylko. W roku 1981 przeprowadził się na stałe ze Związku Radzieckiego do Polski do żony Joanny - co wcale w tamtych czasach nie było takie proste. I chociaż nie były to czasy zbyt rozrywkowe, śpiewał całkiem sporo.

W 2008 roku został wciągnięty przez rosyjskojęzyczną młodzież warszawską do nieformalnej grupy, funkcjonującej pod nazwą LitMuzIn, na spotkaniach i występach której niejednokrotnie wykonywał stare rosyjskie ballady (romanse). Na początku ubiegłego roku uczestniczył aktywnie w chórze Con Passione przy ASP. Od początku bieżącego roku zaczął śpiewać solowo i przygotował w tym celu recital „Rosyjski romans w twórczości Bernarda Ładysza”.

LitMuzIn
Nieformalna Pierwsza Rosyjskojęzyczna Art Grupa Warszawy "LitMuzIn" - powstała spontanicznie wiosną 2008 roku. Grupa zrzesza ludzi, którzy mieszkają w Warszawie i tworzą w języku rosyjskim. Są wśród nich przedstawiciele różnych narodów byłego ZSSR (Ukraina, Białoruś, Rosja, Abchazja). Zrzeszają muzyków, poetów, pisarzy, kabareciarzy. Nigdy nie ograniczają się do jednego gatunku literackiego czy muzycznego, dlatego ich koncerty to mieszanka pieśni, wierszy, prozy, epigramów, cytatów z własnego życia i parodii. Czasem jest melancholijnie, czasem wesoło. Grupa LitMuzIn w planach ma założenie rosyjskojęzycznego zespołu.

„Żartokros” - wieczór kabaretów rosyjskich KWN

KWN (Klub Wesołych i Pomysłowych) jest studenckim ruchem kabaretowym oraz popularnym programem telewizyjnym opartym na rywalizacji pomiędzy zespołami wywodzącymi się z rosyjskich uczelni, obejmujący swoim zasięgiem całą Rosję oraz wiele innych krajów. Zespoły konkurują ze sobą przygotowując skecze na konkretne tematy oraz improwizując na żywo zabawne odpowiedzi na zadane przez jury i publiczność pytania, co oprócz talentu aktorskiego wymaga od nich dużej błyskotliwości i intelektu.




Depeche Mode w WarszawieArchive w Warszawie
Maria Peszek w Warszawie
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto