Kolejne zwycięstwo Iwony Lewandowskiej

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Iwona Lewandowska na najwyższym stopniu podium
Iwona Lewandowska na najwyższym stopniu podium LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Ponad 300 zawodników wystartowało 16 września br. w biegu głównym na dystansie 10 km w Świebodzinie. Zwyciężyła Iwona Lewandowska.

Jest to największa impreza sportowa organizowana od kilku lat w tym regionie. Zdecydowane zwycięstwo z bardzo dobrym rezultatem 33:06 odniosła biegaczka włocławskiej Vectry Iwona Lewandowska. Wynik tym bardziej cieszy, gdyż uzyskany został na trudnej trasie i po kilkudniowej przerwie spowodowanej wstąpieniem zawodniczki w szeregi Wojska Polskiego.

Dzięki dobremu biegowi Iwona uplasowała się także na 10 pozycji w kategorii OPEN, czyli wspólnie z mężczyznami. Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Olga Ochal 33:46. O trzecią lokatę zacięcie walczyły dwie Kenijki. Ostatecznie w tej rywalizacji lepsza okazała się Betty Chepleting 36:06 wyprzedzając na linii mety o dwie sekundy swoja rodaczkę Winny Jepkorir 36:08.