Polecamy

The Animals, 1965 r. © CC BY-SA 3.0 / Richard Williams Laws
[3/9]

The Animals, 1965 r.

Brytyjczycy z The Animals, autorzy najsłynniejszej wersji utworu "The House of the Rising Sun", byli bodaj pierwszym wielkim zespołem, który pojawił się w Warszawie.

Zespół po koncercie na domówkę zabrał Wojciech Mann, ucząc przy okazji basistę grupy, Chasa Chandlera - na jego wyraźną prośbę - jak się "pije po polsku". - Nie byłem specjalistą od tych spraw ani pijakiem, ale moja patriotyczna duma kazała mi zachować się godnie - relacjonuje w swojej książce Mann. - Do wysokiej szklanki wlałem w równych proporcjach piwo, wino, wermut, wódkę i trochę likieru do smaku, po czym powiedziałem Chandlerowi, że trzeba to wypić duszkiem. Był zachwycony, że wreszcie pozna lokalny obyczaj. Kiedy go przeniesiono z kuchni na leżankę, mimo zamkniętych oczu, wyglądał na szczęśliwego.

Choć w PRL-u głównym ośrodkiem koncertowym w Polsce były Katowice, również w Warszawie nie zabrakło wielu historycznych występów. W Sali Kongresowej i na Torwarze zagrali m.in. Iron Maiden czy The Rolling Stones. Każdy z tych koncertów był wtedy ogromnym wydarzeniem i z każdym z nich wiążą się dziesiątki legend i anegdot. Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać opis.

Najnowsze wiadomości

reklama