Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W niezwykle emocjonującym meczu Centralnej Ligi Juniorów do...

Korona Kielce wygrała z Legią Warszawa 3:2 w Centralnej Lidze Juniorów. Ogromne emocje w końcówce, trener reprezentacji obserwował [ZDJĘCIA]

W niezwykle emocjonującym meczu Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat Korona Kielce pokonała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka lidera - Legię Warszawa 3:2. Bramki zdobyli Jakub Rybus oraz Jakub Górski dwie z rzutów karnych. Spotkanie obejrzał Dariusz Gęsior, trener reprezentacji Polski do 16 lat. Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (2:1)Bramki: Jakub Rybus 20, Jakub Górski 45+2, 54 z karnych - Jehor Matsenko 42, Patryk Pierzak 61. Korona: Karyś - R. Turek (72. Skupień), Kośmicki, Seweryś (84. Dela), Cukrowski - Kaczmarski, K. Turek - Górski, Płocica (55. Gierczak), Konstantyn (60. Tomczyk) - Rybus. Legia: Tobiasz – Grzelak (61. Dawid), Rokosz, Rytelewski, Derlatka - Matsenko, Gościniarek - Staniszewski (90. Krasicki), Grabowski, Sobiecki (61. Grzejda) - Pierzak. Mecz mistrza Polski z poprzedniego sezonu z liderem był niezwykle zacięty. Gospodarze zagrali z ogromną determinacją i dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra. Korona objęła prowadzenie w 20 minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony Jakub Rybus pokonał Kacpra Tobiasza. Legia wyrównała w 42 minucie po strzale głową Yehora Matsenki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jakub Konstantyn wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Górski. W 54 minucie Jakub Górski zdobył trzecią bramkę dla Korony, po raz drugi skutecznie egzekwując jedenastkę. W 61 minucie po uderzeniu Patryka Pierzaka Legia zdobyła kontaktową bramkę. Końcówka była niezwykle zacięta i emocjonująca. Legia za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania, Korona grała z ogromna ambicją i determinacją i cel osiągnęła. Pokonała lidera 3:2. (dor)