Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Ratusz ograniczył liczbę kontroli biletów w komunikacji miejskiej. Jak teraz wygląda praca kontrolerów?

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Wojciech Gadomski/archiwum
Koronawirus. Ze względu na stan epidemii, komunikacja miejska w Warszawie bije rekordy, jeżeli chodzi o niską liczbę podróżnych. W związku z tym ratusz znacząco ograniczył kontrole biletów. Szczegóły w tekście poniżej.

Zobacz też:

Nowe stacje drugiej linii metra już działają. Zobaczcie zdję...

Koronawirus. Mniej kontroli biletów w komunikacji miejskiej

Z powodu pandemii koronawirusa, metro, tramwaje i autobusy są opustoszałe. Nawet w godzinach szczytu w komunikacji miejskiej jeździ po kilkanaście, a nawet kilka osób. Od środy, 25 marca, w środkach transportu może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących. Jak teraz wygląda praca kontrolerów Zarządu Transportu Miejskiego? - Kontrole nie są prowadzone regularnie. Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, ograniczyliśmy ilość kontroli w komunikacji miejskiej. Nie oznacza to jednak, że kontrolerzy w ogóle nie pracują. Kontrole są, ale w ograniczonym zakresie - mówi nam Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy. Jak informuje ratusz, część osób jest w "rezerwie", a część pracuje normalnie. - Nie możemy wszystkich pracowników dać do dyspozycji ze względu na ich bezpieczeństwo - dodaje Karolina Gałecka.

Rękawiczki i dwa metry odstępu

Jak informuje ratusz, kontrolerzy ZTM zachowują wszelkie standardy bezpieczeństwa w czasie wykonywanej pracy. - Są odpowiednio zabezpieczeni, m.in. mają rękawiczki. Oczywiście zachowują też bezpieczną odległość dwóch metrów. Kontrolerzy również nie biorą biletów czy kart miejskich do ręki. Pasażer przykłada bilet do czytnika z zachowaniem wymaganej odległości od kontrolującego - tłumaczy nam rzeczniczka stołecznego ratusza.

600 gapowiczów dziennie

Czy pandemia koronawirusa i ograniczone kontrole w komunikacji miejskiej wpłyną na wzrost liczby gapowiczów? Jak na razie dane z ostatniego miesiąca nie są jeszcze dostępne. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kontrolerzy w komunikacji miejskiej łapali dziennie średnio ponad 600 gapowiczów. Łączna suma wpływów z naliczonych kar za brak biletu lub dokumentu uprawniającego do zniżki wyniosła w 2019 roku blisko 16 mln zł.

POLECAMY TEŻ:


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto