Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Korytarz dla zwierząt na Bielanach. Miasto zadba o bezpieczeństwo saren, lisów i łosi

Krzysztof Jędras
Korytarz dla zwierząt na Bielanach. Miasto buduje bezpieczną przeprawę dla łosi sarn i lisów. Rozpoczęły się prace koncepcyjne dotyczące stworzenia korytarza dla zwierząt pod ul. Pułkową na Bielanach.
Korytarz dla zwierząt na Bielanach. Miasto buduje bezpieczną przeprawę dla łosi sarn i lisów. Rozpoczęły się prace koncepcyjne dotyczące stworzenia korytarza dla zwierząt pod ul. Pułkową na Bielanach. UM Warszawa
Korytarz dla zwierząt na Bielanach. Miasto zbuduje bezpieczną przeprawę dla łosi sarn i lisów. Rozpoczęły się prace koncepcyjne dotyczące stworzenia korytarza dla zwierząt pod ul. Pułkową na Bielanach. Szczegóły w artykule poniżej.

KORYTARZ DLA ZWIERZĄT BIELANY

– W Warszawie mamy wiele cennych przyrodniczo miejsc. Należy do nich obszar Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły, Las Nowa Warszawa i Uroczysko Las Młociny. To malownicze tereny objęte szczególną ochroną. Mieszkańcy mogą tam spotkać naturalne siedliska unikatowych gatunków ssaków i ptaków. Zrównoważony rozwój stolicy jest niezwykle ważny dla ochrony środowiska. Podczas budowania, modernizacji ulic i przejazdów pamiętamy o ważnej roli przyrody. Ta inwestycja pozwoli zachować bezpieczeństwo mieszkańców na drodze oraz sprawi, że zwierzęta będą miały lepsze warunki do życia – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Korytarz ma mieć 4 metry wysokości i 20 metrów szerokości. Dzięki temu będą mogły z niego korzystać większe zwierzęta jak łosie i sarny. Ulica Pulkowska jest dla nich bardzo niebezpiecznym miejscem gdy chcą przedostać się z Lasu Młocińskiego nad Wisłę i z powrotem.

– Poprawimy warunki przepływu w bocznych odnogach rzeki przez przebudowę istniejących przegród. Warszawiacy będą mogli cieszyć się bujną roślinnością i różnorodnością fauny nadwiślańskich brzegów. To będzie wspaniałe miejsce do odpoczynku i rekreacji – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Miasto chce także poprawić połączenia wybranych starorzeczy z Wisłą. Działania mają sprawić, że nadrzeczne tereny wzbogacą się o kolejne tarliska ryb, miejsca godów płazów a także lęgowiska ptaków. Warszawscy ogrodnicy usuną z międzywala niepotrzebne ogrodzenia, co ułatwi zwierzętom migrację po leśnych terenach. – Poprawimy warunki przepływu w bocznych odnogach rzeki przez przebudowę istniejących przegród. Warszawiacy będą mogli cieszyć się bujną roślinnością i różnorodnością fauny nadwiślańskich brzegów. To będzie wspaniałe miejsce do odpoczynku i rekreacji – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto