Koszykarze Polonii Warszawa przegrali w lidze z AZS Koszalin

Maciej Stolarczyk
Andrzej Pluta rzucił w sobotę 25 punktów Kotwicy Kołobrzeg
Andrzej Pluta rzucił w sobotę 25 punktów Kotwicy Kołobrzeg Dariusz Gdesz
Przedsezonowe problemy ze skompletowaniem składu, znalezieniem sparingpartnerów i przygotowaniem hali odbijają się koszykarzom Polonii Warszawa czkawką. Zawodnicy Czarnych Koszul przegrali w sobotę w Koszalinie z AZS 76:87 i z trzema porażkami (po 4. kolejkach) zajmują dziewiąte miejsce w Tauron Basket Lidze.

- Przed sezonem taki bilans wziąłbym w ciemno. Dziś czuję niedosyt. Stać nas było na więcej - mówi "Polsce" trener Wojciech Kamiński. - O porażce w Koszalinie zdecydowała słaba druga kwarta. Potem podjęliśmy walkę, ale było za późno - opisuje sobotnie spotkanie.

Warszawiacy wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali na wyjeździe, bo hala Koło nie została na czas przystosowana do nowych przepisów obowiązujących w Europie.

Pierwsze miejsce w tabeli TBL wciąż zajmują koszykarze Czarnych Słupsk. W niedzielę podopieczni Dainiusa Adomaitisa pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 76:72. Dwa punkty zawdzięczają zrywowi w drugiej połowie, bo do przerwy przegrywali 35:46.

Polpharma, która w poprzednim sezonie była rewelacją rozgrywek (trzecie miejsce), w tym jest chłopcem do bicia. Podopieczni Pawła Turkiewicza pozostają jedynym zespołem bez zwycięstwa. Po niedzielnym meczu kibice Polpharmy stracili cierpliwość i pomachali szkoleniowcowi białymi chusteczkami na pożegnanie.

- Nie wszystko jest winą trenera. On nie może odpowiadać za to, że ktoś popełnia indywidualne błędy. Ale najłatwiej jest mu pomachać - bronił szkoleniowca rzucający obrońca ze Starogardu Kamil Chanas.

Jedno z najlepszych spotkań w 4. kolejce obejrzeli kibice w Kołobrzegu. Kotwica przegrała z Anwilem Włocławek 74:84, a lekcję młodszym kolegom po raz kolejny dał 36-letni Andrzej Pluta. Były reprezentant Polski rzucił dla gości 25 pkt i był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie (27 zdobył Darrell Harris z Kotwicy).