Koszykarze Polonii Warszawa zakończyli sezon

Mateusz Gotz
Zgodnie z przewidywaniami koszykarze SPEC Polonii Warszawa ulegli w meczu wyjazdowym AZS-owi Koszalin 80:87 odpadając z rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

Mimo tego najważniejszy cel, jakim było utrzymanie w lidze, został zrealizowany. Po przegranej w Koszalinie oraz wyrównaniu stanu rywalizacji w stolicy decydujące rozstrzynięcia zapadały ponownie na mniej sprzyjającym Polonistom terenie rywala.

Mecz z drużyną AZS Koszalin rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którym wyraźnie pomagał fakt, iż decydujące spotkanie rozgrywają we własnej hali. Nieco ospali gracze Czarnych Koszul po pierwszej kwarcie przegrywali 14:21.

Podobnie zapowiadała się druga odsłona meczu ponieważ gospodarze sukcesywnie powiększali swoją przewagę i w pewnym momencie wynosiła ona już dziesięc punktów. Wtedy to sygnał do ataku Polonii Warszawa dał rzutem za trzy Greg Harrington. Stołecznym koszykarzom zaczęło wychodzić wszystko, a na wyróżnienie w drugiej kwarcie zasługiwali Paul Miller i Hubert Radkę. W przeciwieństwie do gości gorzej wiodło się koszykarzom AZS Koszalin. Tam nie zawodził jedynie Jeff Noordgard. Po drugiej kwarcie wygranej przez Polonię 27:15 podopieczni trenera Kamińskiego prowadzili pięcioma punktami.

Decydujące dla losów spotkania było prawdopodobnie zdarzenie, które miało miejsce przy stanie 59:57 dla Polonii Warszawa. Niesportowy faul Huberta Radkę z zimną krwią wykorzystali gracze z Koszalina, którzy odrobili straty, wyszli na prowadzenie, a następnie spokojnie utrzymywali wypracowaną przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 27:20 dla drużyny koszalińskiej, w stosunku 24:19 gospodarze wygrali w ostatniej odsłonie.

Na wyróżnienie w szeregach Czarnych Koszul zasługuje mimo porażki motor drużyny, Greg Harrington, który jak zwykle nie zawiódł i zdobył 23 punkty, nieźle zaprezentowali się Norman Richardson, Tyron Riley i Hubert Radkę, którego niezły występ zmącił nieco faul w decydującym momencie meczu. W szeregach AZS Koszalin najwięcej, bo 22 punkty zdobył George Reese.

Gracze Polonii Warszawa pomimo odpadnięcia z rywalizacji o medale mogą cieszyć się z faktu, iż zdołali utrzymać się w Dominet Bank Ekstralidze pomimo beznadziejnej sytuacji na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

AZS Koszalin - Spec Polonia Warszawa 87:80 (21:14, 15:27, 27:20, 24:19), stan rywalizacji 2:1, awans: AZS Koszalin