Koszykówka: Polonia Azbud - Polonia 2011 [86:93]

Xathloc
Xathloc
Derby Warszawy, które odbyły się w hali na Kole, miały bardzo wysoką stawkę. Polonia 2011, przedostatni zespół w tabeli, rozpoczął walkę o utrzymanie się w lidze.

Wygrana z Polonią Azbud dawała koszykarzom trenera Starcevica szansę na pozostanie w grze.

Mecz rozpoczął się nieciekawie. Gra z obu stron była mało dynamiczna, a skuteczność stała na fatalnym poziomie. Koszykarze Polonii 2011 sprawiali wrażenie, jakby waga spotkania kompletnie ich przytłoczyła. Nic dziwnego, że Polonia Azbud szybko przejęła inicjatywę. Nie blokowany Alexander kilkakrotnie dziurawił kosz Polonii 2011 rzutami za 3 punkty. Pozostali zawodnicy "Czarnych Koszul" także mieli sporo swobody pod koszem przeciwnika. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:14 na niekorzyść "młodej" Polonii.

Po powrocie na boisko koszykarze odzyskali wigor. Zmieniło się oblicze gry i mecz stał się bardziej interesujący. Zawodnicy Polonii 2011 otrząsnęli się i zaczęli gonić rywala. Dzięki świetnej grze Berishy druga kwarta należała do nich.

Podobnie wyglądała druga połowa spotkania. Faul techniczny Nany i celny rzut z dystansu Leszka Karwowskiego pozwolił im objąć prowadzenie. Dzięki dobrej i rozsądnej obronie udało się uzyskać bezpieczną, kilku punktową przewagę, której nie oddali do końca meczu.

Oba zespoły zagrały dobry mecz, ale większym opanowaniem wykazywali się koszykarze Polonii 2011. Dzięki temu końcówka spotkania należała do nich.
Niekwestionowanym "królem strzelców" został Dardan Berisha, który zdobył 31 punktów wykazując się przy tym 100% skutecznością w rzutach wolnych (10/10).

Polonia 2011 nadal ma szansę na utrzymanie się w PLK. Najważniejszym meczem w sezonie będzie nadchodzące spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Zespół, który przegra w tym meczu, prawdopodobnie wraz ze Sportino Inowrocław, pożegna się z ligą.

Polonia Azbud Warszawa - Polonia 2011 Warszawa 86:93
(24:14, 20:26, 20:25, 22:28)