Polecamy

Rozbój z kradzieżą © naszemiasto.pl/archiwum
[3/10]

Rozbój z kradzieżą

W 2019 roku na terenie Warszawy i okolic doszło do 567 rozbojów i kradzieży. Gdzie było ich najwięcej? W Śródmieściu takich przestępstw stwierdzono aż 84. Sporo takich zdarzeń ma miejsce także w Wołominie - 48.

Pełne ręce roboty mają także funkcjonariusze z czwartej stołecznej rejonowej komendy, która zajmuje się Wolą i Bemowem. Takich zdarzeń w 2019 roku był na terenie dwóch dzielnic łącznie 66. Tradycyjnie dużo działo się także w regionie Białołęki i Targówka - rozbojów i kradzieży stwierdzono tam w ubiegłym roku 77.

Najspokojniej pod tym względem jest w Nowym Dworze Mazowieckim. W całym roku stwierdzono jedynie 3 rozboje. W Warszawie w tej kategorii najmniej pracy mają policjanci zajmujący się Bielanami i Żoliborzem. Rozbojów było tam 21.

W Warszawie i okolicach popełnianych jest ponad 200 przestępstw dziennie. Tak wynika z policyjnych statystyk podsumowujących 2019 rok. Każdego dnia stołeczni policjanci dostają zgłoszenia o 17 włamaniach do mieszkań. W ubiegłym roku znacząco wzrosła także liczba kradzieży samochodów. W których dzielnicach jest najgorzej?

Najnowsze wiadomości

reklama