Krwawy telefon stanął w centrum. Wyjątkowy flashmob w Warszawie [ZDJĘCIA]

ew/pw
Krwawy telefon stanął w centrum. Wyjątkowy flashmob w Warszawie [ZDJĘCIA]
Krwawy telefon stanął w centrum. Wyjątkowy flashmob w Warszawie [ZDJĘCIA] Ewelina Wójcik
Wielki zakrwawiony telefon to sprzeciw aktywistów wobec polityki firm elektronicznych, które sprowadzając tanie produkty wspierają często dyktatury, handel bronią i terroryzm. Akcja związana jest z petycją dotyczącą tej sprawy. Zobaczcie zdjęcia z flashmoba.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zorganizował widowiskowe wydarzenie by zwrócić uwagę na problem. Jak twierdzi Ewa Jakubowska-Lorenz, koordynatorka akcji, duża część firm elektronicznych sprowadza surowce potrzebne do wytworzenia sprzętu od krajów, których władcy łamią prawa człowieka, handlują bronią czy nawet wspierają terroryzm.

Happeningowi w centrum Warszawy towarzyszy akcja zbierania podpisów pod petycją. Wniosek można podpisać również elektronicznie na stronie mineralykonfliktu.pl. Do tej pory zebrano ponad 12 tys. podpisów pod hasłem "Powstrzymaj handel minerałami konfliktu!"


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Strefa Biznesu - Kara dla Raiffeisen International

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie