Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Księgarnia Tajfuny. Japonia jest na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Warszawy

Redakcja
Co powiecie na miejsce, w którym będziecie sączyć zieloną herbatę słuchając o kulturze Dalekiego Wschodu? Gdzie dowiecie się, że literatura japońska to nie tylko Haruki Murakami? Zapraszamy was na wirtualną wycieczkę do jedynej księgarni w Warszawie specjalizującej się w japońskiej literaturze pięknej. Dalsza część artykułu poniżej.

Japonia w centrum Warszawy

Karolina Bednarz i Anna Wołcyrz o Japonii wiedzą niemal wszystko. Pierwsza jest japonistką, autorką reportażu „Kwiaty w pudełku” i bloga W krainie tajfunów. Druga (również japonistka), kiedy poznała Karolinę postanowiła rzucić pracę w japońskiej korporacji i zająć się realizacją marzenia czyli popularyzacją literatury azjatyckiej w Polsce. Obie specjalizują się w literaturze Japonii, obie tam mieszkały i obie wracają tak często, jak tylko mogą.

Wraz z Dominiką Bel dziewczyny prowadzą jedyną księgarnię (ale też wydawnictwo i miejsce spotkań) w Warszawie specjalizującą się w japońskiej literaturze pięknej. Księgarnia Tajfuny - bo o niej mowa - to miejsce, które powinien odwiedzić każdy szanujący się miłośnik Azji. Ale nie tylko.

-Znamy j. japoński, więc jesteśmy w stanie ocenić z jaką książką mamy do czynienia. Te, które znajdziecie u nas na półce dobieramy osobiście. A dzięki temu, że znamy się na temacie, "siedzimy" w tym od lat, jesteśmy w stanie doradzić każdemu klientowi - podkreśla właścicielka księgarni, Karolina.

Księgarnia Tajfuny. Japonia jest na wyciągnięcie ręki dla mi...

Dla profesjonalistów i laików

Na ul. Chmielną 12 trafiają ci, którzy kochają Azję, ale i ci, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia, a bardzo chcieliby to zmienić. Przychodzą i tacy, którzy po prostu chcą porozmawiać o książkach. -Większość klientów do nas wraca. Mało kto wychodzi nas z pustymi rękami - chwali się Karolina, a Anna Wołcyrz (dziewczyna dba o pracę redakcji i proces wydawniczy) dodaje: - Dobre książki bronią się same. Ludzie wolą czasem zapłacić więcej za specjalnie dla nich sprowadzany tom. Wierzą w nasze polecenia.

W księgarni znajdziemy książki w języku polskim, ale i angielskim, japońskim, a także angielsko-japońskie. Nic tu nie jest przypadkowe. Nawet wystrój. -Chciałyśmy, aby odzwierciedlał miejsce, które mogłoby znajdować się w Tokio. Zależało nam na minimalistycznej estetyce, którą widujemy w tamtejszych kawiarniach i sklepach. Chciałyśmy, aby to książki odgrywały u nas największą rolę - mówi Karolina, która zaczęła przygodę z literaturą japońską w gimnazjum, kiedy przypadkiem trafiła na książkę "Norwegian Wood" Harukiego Murakamiego.

Warto śledzić księgarnię Tajfuny, tym bardziej, że dziewczyny nie chcą zamykać się na samą Japonię. W przyszłości znajdziemy tu także pozycje z Chin, Tajwanu czy Korei. - Trzeba poszerzać horyzonty. Te osoby, które miały szansę poznać Azję wiedzą, że to fascynujący i różnorodny kontynent. Świetnie jest poznawać go przez pryzmat literatury pięknej - podkreśla Anna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto