Kujawianka wygrała sparing z Lubaniem

Michał Arciszewski
W drugim spotkaniu kontrolnym piłkarze Kujawianki Izbica pokonali w Lubaniu miejscowe LTP 5:1(2:1). W zespole Arkadiusza Dubczaka wystąpiło pięciu testowanych zawodników.

24.07.2013, godz.17.30 – Lubanie
LTP Lubanie – Kujawianka Izbica Kujawska 1:5 (1:2).
Bramki: Łukasz Zapiec (36) - Zawodnik testowany (9), Maciej Lewandowski (27 – karny, 51), Zawodnik testowany (75), Przemysław Goc (87).
Kujawianka: Maciej Bednarski (70. Damian Wodnicki) – Zawodnik testowany I (45. Miłosz Gańczak), Szymon Pińkowski (65. Dariusz Jagodziński), Zawodnik testowany II (61. Mateusz Jędrzejewski)- Bartłomiej Budziszewski (50. Przemysław Goc), Zawodnik testowany III, Zawodnik testowany IV (64. Dawid Buczkowski), Łukasz Galanciak, Bartłomiej Mielczarek (50. Marcin Iżmanowski)- Maciej Lewandowski (64.Zawodnik testowany V), Mariusz Gawroński (3. Tomasz Szablewski)

Już w 3 minucie Mariusz Gawroński przy próbie oddawania strzału nabawił się kontuzji i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Zastąpił go Tomasz Szablewski, a do ataku został przesunięty Łukasz Galanciak. Sześć minut później zespół z Izbicy Kujawskiej po składnej akcji wyszedł na prowadzenie. W 27 minucie strzałem z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Maciej Lewandowski. Kilka minut później za sprawą Łukasza Zapieca kontaktową bramkę zdobyli gospodarze.
W drugiej połowie stroną przeważającą byli piłkarze Kujawianki, czego dowodem były trzy strzelone bramki. Najpierw Maciej Lewandowski bo błędzie bramkarza skierował piłkę do siatki, a kolejne trafienia były autorstwa zawodnika testowanego i w końcówce meczu Przemysława Goca.
Następne spotkanie kontrolne piłkarze Kujawianki rozegrają już w piątek w Topólce , gdzie zmierzą się z Łokietkiem Brześć Kujawski. Początek godz.18.