Kujawianka wygrała w Bydgoszczy z rezerwami bydgoskiego Zawiszy

Michał Arciszewski
W spotkaniu 20. kolejki IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska pokonali na wyjeździe rezerwy bydgoskiego Zawiszy 3:1 (0:0). Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Mariusz Kowalski, a wynik spotkania w końcówce ustalił Kamil Bartczak.

12.04.2013, godz. 12 - BydgoszczZawisza II Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska 1:3 (0:0)Bramki: Grzegorz Kaniecki (78) - Mariusz Kowalski (61), Paweł Komorowski (66), Kamil Bartczak (86).
Kujawianka: M. Mielczarek - Jędrzejewski, Pińkowski, B. Mielczarek – Mularski ż, Bartczak, Komorowski (87. Buczkowski), Budziszewski (83. Malczak), Dudkiewicz ż (86. Zagórski) - Lewandowski, Kowalski ż (80. Gawroński).
Sobotnie spotkanie z rezerwami bydgoskiego Zawiszy okazało się dla nas trudną przeprawą i z takim nastawieniem kierowaliśmy się do Bydgoszczy. W tym spotkaniu podjęliśmy przede wszystkim walkę i po remisie z Szubinianką Szubin wierzyliśmy w korzystny rezultat. Zawisza dominował w całym spotkaniu i często stwarzał groźne sytuacje. Nasz zespół odpowiadał kontratakami, które w drugiej połowie za sprawą Mariusza Kowalskiego i Pawła Komorowskiego udało się nam wykorzystać. Podeszliśmy do tego meczu bardzo zmobilizowani i w głowach mieliśmy zwycięstwo. W spotkaniu z Zawiszą pokazaliśmy charakter i odnieśliśmy wydaje mi się zasłużone zwycięstwo . Wyjeżdżamy z Bydgoszczy z 3 punktami i mobilizacją na następny mecz w Kruszwicy , gdzie mamy nadzieję zaprezentować się równie dobrze i skutecznie – powiedział po meczu najlepszy strzelec Kujawianki, Maciej Lewandowski.
W sobotnim spotkaniu z Zawiszą zadebiutował młodzieżowiec Kujawianki – Arkadiusz Buczkowski, który w 87 minucie zmienił Pawła Komorowskiego. O to co powiedział tuż po zakończonym meczu. Wiadomo było, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, ponieważ Zawisza to bardzo trudny rywal. Zagraliśmy dobry mecz, w którym nie zabrakło walki i charakteru. Cieszymy się z trzech punktów i myślę że to zwycięstwo tylko pomoże drużynie. Jeśli chodzi o mój debiut to muszę przyznać, że jestem szczęśliwy z szansy pokazania się na murawie z taki rywalem jak Zawisza Bydgoszcz. Mam nadzieje, że będę dostawał więcej szans na grę w zespole Kujawianki .
Inne wyniki i tabela 4 ligi - kliknij tutaj.
Liczby Kujawianki w sezonie 2013/2014
20 ligowych meczów – 37 punktów47 goli strzelonych – 25 straconych11 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek6 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki u siebie5 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki na wyjeździe6 meczy bez straty gola26 bramek zdobytych w pierwszej połowie21 bramek zdobytych w drugiej połowie9 bramek zdobytych w 1. Kwadransie gry11 bramek zdobytych w ostatnim kwadransie gry9 bramek straconych w 1. połowie meczu16 bramek straconych w 2. połowie meczu10 bramek straconych w ostatnim kwadransie gry3 bramki po stałych fragmentach gry zdobyte2 bramki zdobyte z rzutu karnego0 bramek straconych z rzutów karnych2 obronione rzuty karne
Strzelcy (47)20 – Maciej Lewandowski6 – Łukasz Laskowski6 – Paweł Komorowski3 – Mariusz Gawroński2 – Bartłomiej Budziszewski2 – Mariusz Kowalski2 – Kamil Bartczak2 – Tomasz Mularski1 – Patryk Dudkiewicz1 – Łukasz Galanciak1 – Michał Malczak1 – Bartłomiej Mielczarek
Asysty5 – Łukasz Laskowski5 - Mariusz Gawroński3 – Bartłomiej Budziszewski3 – Paweł Komorowski3 – Maciej Lewandowski2 – Łukasz Galanciak2 – Kamil Bartczak1 – Mateusz Jędrzejewski2 – bramki z karnego3 – bramki z wolnych13 – bramek bez asysty, indywidualna akcja.
Żółte kartki (40)
6 – Bartłomiej Mielczarek5 – Tomasz Mularski4 – Maciej Lewandowski3 – Miłosz Gańczak3 – Łukasz Galanciak3 – Bartłomiej Budziszewski3 – Michał Malczak3 – Szymon Pińkowski3 – Mariusz Kowalski1 – Maciej Bednarski1 – Patryk Dudkiewicz1 – Dariusz Jagodziński1 – Przemysław Goc1 – Paweł Komorowski1 – Mateusz Jędrzejewski1 – Łukasz Laskowski
Czerwone kartki (1)1 – Bartłomiej Mielczarek
Wyniki:1 kolejka Kujawianka – Flisak Złotoria 7:1 (5:0)Bramki: Maciej Lewandowski (9, 41, 44), Łukasz Laskowski (13, 49 – wolne), Łukasz Galanciak (21), Bartłomiej Budziszewski (90) – Tomasz Warczachowski (63).
2 kolejka Chełminianka Chełmno – Kujawianka 3:0 (2:0)Bramki: Wojciech Ernest (3), Dawid Piasecki (33), Piotr Gross (50).
3 kolejka Kujawianka – Zdrój Ciechocinek 3:2 (2:2)Bramki: Maciej Lewandowski (4-wolny, 18, 87) – Daniel Matuszak (14), Angelo Stawski (36).
4 kolejka Szubinianka Szubin – Kujawianka 0:1 (0:1)Bramka: Maciej Lewandowski (38).
5 kolejka Kujawianka – Zawisza II Bydgoszcz 2:2 (2:1)Bramki: Maciej Lewandowski (23, 45) – Mateusz Nawrocki (43), Wojciech Mielcarek (57).
6 kolejka Kujawianka – Gopło Kruszwica 5:0 (1:0)Bramki: Maciej Lewandowski 3 ( 56, 76, 90, karny), Mariusz Gawroński (27), Michał Malczak (74).
7 kolejka Pomorzanin Toruń - Kujawianka 4:1 (1:1Bramki: Łukasz Drygalski (41), Krzysztof Elsner (59), Marcin Chwojnicki (78), Mateusz Wójcik (85) – Paweł Komorowski (24).
8 kolejka Kujawianka – Promień Kowalewo Pomorskie 2:1 (0:0)Bramki: Łukasz Laskowski 2 (50, 61) – Mateusz Wróblewski (90).
9 kolejka Polonia Bydgoszcz – Kujawianka 4:0 (0:0)Bramki: Marcin Szmańkowski (68), Radosław Kanik (72), Tomasz Laskowski (81, 86).
10 kolejka Kujawianka – Lech Rypin 4:0 (3:0)Bramki: Maciej Lewandowski 2 (6, 90+3), Paweł Komorowski (35), Łukasz Laskowski (45).
11 kolejka: Piast Złotniki Kujawskie – Kujawianka 1:1 (0:1)Bramki: Marcin Skonieczka (90+5) – Bartłomiej Budziszewski (9).
12 kolejka: Kujawianka - Sparta Brodnica 1:2 (0:1)Bramki: Maciej Lewandowski (67-karny) – Adrian Wiśniewski (26), Łukasz Ciechowski (89).
13 kolejka Grom Osie – Kujawianka 0:4 (0:3)Bramki: Kamil Bartczak (19), Mariusz Gawroński (42), Maciej Lewandowski (44), Łukasz Laskowski (80).
14 kolejka Kujawianka – Krajna Sępólno Kajeńskie 8:0 (4:0).Bramki: Tomasz Mularski (9, 89), Maciej Lewandowski (18, 31, 81, 85), Bartłomiej Mielczarek (42), Paweł Komorowski (60).
15 kolejka Mień Lipno – Kujawianka 1:1 (0:0)Bramki: Maciej Serafin (90-wolny) – Paweł Komorowski (63).
16 kolejka Flisak Złotoria – Kujawianka 0:1 (0:1)Bramka: Mariusz Gawroński (1).
17 kolejka Kujawianka – Chełminianka Chełmno 1:2 (1:1)Bramki: Mariusz Kowalski (11) – Dariusz Jagodziński (44-samobójcza), Piotr Gross (74).
18 kolejka Zdrój Ciechocinek – Kujawianka 1:2 (1:1)Bramki: Łukasz Witucki (18) - Paweł Komorowski (27), Patryk Dudkiewicz (90+4).
19 kolejka Kujawianka – Szubinianka Szubin 0:0
20 kolejka Zawisza II Bydgoszcz – Kujawianka 1:3 (0:0)Bramki: Grzegorz Kaniecki (78) - Mariusz Kowalski (61), Paweł Komorowski (66), Kamil Bartczak (81).
Jubileuszowe gole1 – Maciej Lewandowski5 – Maciej Lewandowski10 – Maciej Lewandowski15 – Maciej Lewandowski20 – Łukasz Laskowski25 – Maciej Lewandowski30 – Maciej Lewandowski35 – Bartłomiej Mielczarek40 – Paweł Komorowski45 – Mariusz Kowalski
Najszybsze gole1 – Mariusz Gawroński4 – Maciej Lewandowski9 – Tomasz Mularski9 – Maciej Lewandowski