Kujawianka zdecydowanym faworytem. Pierwszy zagra z ostatnim

Michał Arciszewski
Kujawianka (czerwone stroje) do sobotniego spotkania z Dębem przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Michał Arciszewski
Po historycznym zwycięstwie w Brzyskorzystewku piłkarze izbickiej Kujawianki w najbliższą sobotę (godz.16) w spotkaniu 20. kolejki podejmą czerwoną latarnię ligi – Dąb Barcin.

Ekipa z Barcina zajmują ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem czterech punktów. Na swym koncie podopieczni Radosława Mróza zanotowali tylko jedno zwycięstwo, jeden remis i ponieśli aż 17 porażek. Warto odnotować, że pierwszą wygraną piłkarze Dębu odnieśli w miniony weekend, pokonując w derbowym spotkaniu Pałuczankę Żnin 2:1.
Piłkarze Kujawianki nadal zajmują pozycję lidera rozgrywek z dorobkiem 43 punktów. W ostatniej kolejce podopieczni Jarosława Grzesiaka odnieśli historyczne zwycięstwo w Brzyskorzystewku, pokonując miejscowy Brzysko-Rol 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 72 minucie – Sebastian Nitecki, który jesienią reprezentował barwy GKS Baruchowo. W sobotnim spotkaniu z Dębem w zespole z Izbicy Kujawskiej zabraknie Marka Zentkiewicza, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Szkoleniowca Kujawianki cieszy fakt, że do gry po niemal rocznej przerwie powrócił Damian Kotkowski, który zagrał już 60 minut w meczu z Brzysko-Rolem. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji są piłkarze lidera V ligi i każdy inny wynik niż zwycięstwo Kujawianki będzie sensacją kolejki. W rundzie jesiennej izbiczanie pokonali w Barcinie miejscowy Dąb 3:0.
Sobotnie spotkanie Kujawianki z Dębem (początek, godz. 16) poprowadzi jako sędzia główny Jarosław Gryckiewicz z Torunia. Na linii asystować mu będą Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski) i Igor Kalota (Toruń).