Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Latające psy na Polu Mokotowskim. Finał 10. sezonu Pucharu Dog Chow [ZDJĘCIA]

EW
Dog Chow 2015 w Warszawie
Dog Chow 2015 w Warszawie Ewelina Wójcik
Gdyby koty mogły pływać, a psy mogły latać… Jest takie miejsce, gdzie znajdziemy latające psy. To teren finału zawodów Dog Chow Disc Cup. Wczoraj i dziś na Polu Mokotowskich walczą najlepsze drużyny wrocławskich i poznańskich eliminacji. W trakcie dwóch dni trwania imprezy, organizatorzy przewidzieli również szereg atrakcji dla widzów: m.in. emocjonujące pojedynki w Dog Diving oraz bezpłatne porady ekspertów z dziedziny żywienia i zachowania zwierząt. Zobaczcie zdjęcia latających psów!

Dog Chow Disc Cup, to najstarsza, według wielu także najbardziej prestiżowa seria zawodów psiego frisbee w Europie. Uczestniczące w rywalizacji "latające" psy bawią się frisbee tam, gdzie czują się najlepiej - w parkach.

Podstawą zabawy jest specjalny dysk. Przy jego użyciu, pies a czasem także właściciel wykonują szereg akrobacji. Dogfrisbee to okazja nie tylko do wspólnego treningu, ale także budowania więzi. Konsekwencja oraz dobra relacja pomiędzy psem a jego opiekunem to właśnie gwarancja sukcesu w psim sporcie.

W jubileuszowym, dziesiątym już finale, zmierzy się razem 60 najlepszych zespołów.

- Finał zawodów będzie z pewnością najbardziej widowiskowym wydarzeniem tej wyjątkowej edycji. Nie zabraknie prawdziwych sportowych emocji oraz doskonałej rodzinnej rozrywki. Jak co roku zapraszamy też do skorzystania z bezpłatnych porad naszych specjalistów ds. żywienia oraz behawiorystów zwierzęcych. Dyżur będzie pełnił również weterynarz, który bez dodatkowych opłat skontroluje stan zdrowia czworonogów odwiedzających zawody - mówi Łukasz Nowak, Product Manager Nestlé Purina.

Warszawski finał rozpoczął się wczoraj w parku Pole Mokotowskie, na polanie za pubem Lolek, a zakończy dziś ok. godz. 17:00.

Podczas zawodów rozgrywane są konkurencje dystansowe, polegające na aportowaniu przez psa lecącego dysku, czyli Toss & Fetch. Nieodzownym elementem jest także ulubiony – zwłaszcza przez widzów – pokaz Freestyle. Najbardziej widowiskowa dyscyplina polega na zaprezentowaniu dowolnego programu artystycznego, złożonego z różnych powietrznych ewolucji wykonywanych przez psa. Startujący w niej zawodnicy mają na to 2 minuty. Rozegrane zostaną również zawody w skoku w dal dla psów do basenu z wodą – Dog Diving.

Warszawski finał dodatkowo urozmaicą otwarte zawody w Time Trial, czyli dwóch 20-metrowych rzutów, złapanych przez psa, w jak najkrótszym czasie oraz Dog Dartbee, rzucaniu talerzyka tak aby pies złapał w odpowiedniej strefie. Rozgrywki zakończy Frisbatelkę, czyli „wojnę” dwóch najlepszych teamów zawodów.

Zawody to nie tylko sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, która ściąga rzesze zawodników
z całej Polski, a nawet Europy. To także okazja dla wszystkich psiarzy, aby pobyć w gronie osób, które dzielą ich pasje i równie mocno cenią sobie czas spędzony z czworonogiem. Oprócz wymiany doświadczeń pomiędzy zawodnikami, zawody to szansa na zaczerpnięcie rady i pomocy specjalistów.

Spośród zawodników występujących podczas warszawskich finałów, jury wybierze dziesiątego już
w historii zwycięzcę Pucharu Dog Chow.

Idea polskich zawodów dogfrisbee zrodziła się w 2005 roku, na jednym ze spotkań miłośników psów na Śląsku. Zaprzyjaźnieni ze sobą właściciele czworonogów popisywali się wówczas swoimi umiejętnościami rzucania frisbee i chwytania plastikowych dysków przez psy. Spontaniczna rywalizacja, czyj pies chwyci daleko rzucony dysk, stała się początkiem regularnych zawodów. Pierwsze zawody rozgrywane były w wąskim gronie aktywnych właścicieli psów, ale z każdym rokiem przyciągały coraz większą liczbę uczestników i widzów.

Obecnie imprezy gromadzą całe tłumy fanów – dzieci, dorosłych, właścicieli i miłośników psów. Tak olbrzymia popularność imprezy wynika przede wszystkim z atrakcyjnej wizualnie współpracy człowieka z psem, która przynosi radość psu, jego właścicielowi oraz widzom.

Zobacz też: Weekend w Warszawie. Co robić

Z myślą o szerokiej publiczności organizowane są również dodatkowe pokazy specjalne oraz szkółka dogfrisbee, otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swych sił i złapać sportowego bakcyla.

Dogfrisbee jest dyscypliną zakorzenioną w idei szkolenia pozytywnego, w której treningi bazują przede wszystkim na wybudowaniu właściwej relacji pomiędzy psem i człowiekiem. Jest to sport, w którym docenia się pracę i klasę każdej pary z osobna. Co więcej – mogą go uprawiać wszystkie psy, bez względu na rasę czy pochodzenie.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto