Lech Poznań - Legia Warszawa 2-1. Wojskowi przegrali z odwiecznym rywalem

aip
Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1
Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 Grzegorz Dembiński
Po znakomitej drugiej połowie Lech Poznań wygrał z Legią Warszawa 2:1. Gole dla Kolejorza zdobyli Barry Douglas i Kasper Hamalainen. Dla Legii trafił Michał Kucharczyk.

źródło: Press Focus/x-news

źródło: gloswielkopolski.pl

Legia Warszawa przegrywając 1:2 z Lechem Poznań meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy była siódmą porażką mistrzów Polski w tym sezonie. - To zdecydowanie za dużo, to nie uchodzi obrońcy tytułu. wygląda na to,że w Warszawie wyraźnie pokpiono gdzieś sprawę. Fajnie się oglądało Legię w Lidze Europy, ale może się okazać, że zapłacą za to bardzo wysoką cenę - powiedział w rozmowie z x-news Czesław Michniewicz, były trener Lecha Poznań.

Lech Pozań - Legia Warszawa

W pierwszej połowie na stadionie przy Bułgarskiej nie działo się nic ciekawego. Prawdziwe emocje czekały na kibiców po przerwie. Duży wpływ na losy spotkania miała czerwona kartka dla Arkadiusza Malarza. Golkiper Legii po strzale Kaspera Hamalainena interweniował ręką poza polem karnym i sędzia wyrzucił go z boiska. W bramce pojawił się nierozgrzany Duszan Kuciak i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Barry Douglas dokładnie przymierzył z 23 metrów, posłał piłkę nad murem i wprawił w ekstazę fanów Poznańskiej Lokomotywy.

Kolejorz poszedł za ciosem i po czterech minutach prowadził 2:0. Znakomitym prostopadłym podaniem do Hamalainena popisał się najlepszy na boisku Karol Linetty. Fin pognał na bramkę i ze stoickim spokojem posłał futbolówkę obok wybiegającego Kuciaka. Wydawało się, że gospodarze bez problemu ograją odwiecznego rywala, ale legioniści złapali kontakt w końcówce spotkania. W 84. min. Tomasz Kędziora minął się z piłką. Futbolówka trafiła do Michała Kucharczyka, który uderzeniem z powietrza pokonał Jasmina Buricia.

Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry aż 7 minut, ale gości nie stać już było na wyrównanie. Kolejorz miał kilka okazji do zabójczych kontrataków, ale ich nie wykorzystał i mecz zakończył się wynikiem 2:1. Po tym zwycięstwie Lech Poznań awansował na drugie miejsce w tabeli i ma już tylko trzy punkty straty do prowadzącej Legii.

Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (0:0) Bramki: 1:0 Barry Douglas (66), 2:0 Kasper Hamalainen (70), 2:1 Michał Kucharczyk (84).
Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Łukasz Trałka (73' Tamas Kadar), Karol Linetty - Gergo Lovrencsics (63' Szymon Pawłowski), Dawid Kownacki (83' Dariusz Formella), Kasper Hamalainen - Zaur Sadajew.
Legia: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak - Michał Kucharczyk, Michał Masłowski (65' Dusan Kuciak), Michał Żyro (90' Guilherme) - Ondrej Duda. Żółte kartki: Paulus Arajuuri, Gergo Lovrencsics, Szymon Pawłowski - Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk, Michał Żyro.
Czerwona kartka: Arkadiusz Malarz. Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 41 545.