Lechia - Legia. Wojskowi wygrali i awansowali na fotel wicelidera

Aleksandra Podgórska
Lechia - Legia. Wojskowi wygrali i awansowali na fotel wicelidera Karolina Misztal
Lechia - Legia. Piłkarze wicemistrza Polski wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Dzięki temu zwycięstwu legioniści awansowali na pozycję wicelidera w tabeli Ekstraklasy.

Gole dla Legii strzelali Guilherme, Nemanja Nikolić i Tomasz Jodłowiec. Z kolei dla gospodarzy jedynego gola zdobył Aleksander Kovacević.

Do Gdańska Czerczesow zabrał nieco silniejszy skład niż ten, który w Chojnicach wygrał 2:1 pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Chojniczanką. Wrócili więc Dusan Kuciak, Tomasz Brzyski, Michał Pazdan oraz Nemanja Nikolić.

Początek meczu nie wyglądał dobrze w wykonaniu Legii. Zmuszeni do ataku pozycyjnego, pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero po 25 minutach gry. Po stronie gospodarzy kreowanie sytuacji strzeleckich również nie wyglądało najlepiej.

Dopiero w 31. minucie spotkania misternie budowana akcja przyniosła skutek. Nastąpiło kilka szybkich wymian, a Tomasz Jodłowiec skierował piłkę do Nikolicia. Węgier posłał futbolówkę w kierunkeu Guilherme, który następnie skierował ją do bramki Lechii i dał swojej drużynie prowadzenie.

Drugi gol to zasługa zarówno świetnego Nikolicia, jak i golkipera gospodarzy, który popełnił błąd w przyjęciu piłki, co skrzętnie wykorzystał zawodnik Legii. Wynik 2:0 wyświetlał się na tablicy jednak tylko do 54. minut, w której lepszy od Dusana Kuciaka okazał się Aleksander Kovacević i zmniejszył straty swojego zespołu do jednego gola.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z takiego rezultatu. Minęło zaledwie pięć minut, a legioniści trafili do bramki po raz trzeci. Tym razem golkipera Lechii pokonał Tomasz Jodłowiec, posyłając piłkę w długi róg. Lechia próbowała odrabiać straty, ale nie potrafiła wyprowadzić skutecznego ataku. Dzięki tej wygranej, Legia awansowała na pozycję wicelidera.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Aleksandar Kovacević 54' - Guilherme 31', Nemanja Nikolić 50', Tomasz Jodłowiec 58'.

Żółte kartki: Borysiuk, Peszko, Kuświk, Mila - Duda, Pazdan, Brzyski, Saganowski.

Lechia Gdańsk: 50. Marko Marić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Gerson, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak - 11. Maciej Makuszewski, 16. Ariel Borysiuk (6. Sebastian Mila, 80'), 4. Aleksandar Kovacević, 9. Michał Mak (7. Milos Krasić, 72'), 21. Sławomir Peszko - 30. Grzegorz Kuświk (10. Bruno Nazario, 87').

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 2. Michał Pazdan, 3. Tomasz Jodłowiec - 6. Guilherme (19. Bartosz Bereszyński, 81'), 8. Ondrej Duda (23. Stojan Vranjes, 70'), 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (9. Marek Saganowski, 78').

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]