Lechia wygrywa 2:0 i kończy ligę na ósmym miejscu. Mistrzem Polski Lech Poznań!

Biało-zieloni wreszcie wygrali na swoim stadionie i na koniec sezonu zajmują ósme miejsce, więc plan minimum został wykonany. Mistrzem Polski został Lech Poznań a spadają Piast Gliwice i Odra Wodzisław.

Czerwona: Sidqy (dwie żółte).

90+3' KONIEC MECZU! Lechia po pół roku znów wygrywa na własnym stadionie po golach Wołąkiewicza i Buzały. Mistrzem Polski zostaje Lech Poznań, z Ekstraklasy spada Odra Wodzisław i Piast Gliwice, Arka na trzecim miejscu od końca!
90+1' Zawistowski po rożnym, ale niecelnie.
90' Świetna szansa dla Jagi, ale strzał Laty broni Kapsa.
90' Buzała mocno po ziemi, ale minimalnie niecelnie.
88' Ivans Lukjanovs schodzi a wchodzi za niego młody Damian Szuprytowski. W Jagiellonii też zmiana, za Bruno wchodzi Zawistowski.
83' Za Burkhardta wchodzi Jezierski. We Wrocławiu 2:1 i Arka na krawędzi. Zostało tylko kilka minut.
82' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!! 2:0! PAWEŁ BUZAŁA! Świetne podanie Piątka i napastnik Lechii dostawił tylko nogę do pustej bramki.
77' Wchodzi Piątek, schodzi Bajić. Były już kapitan Lechii w tej rundzie grał bardzo mało i prawdopodobnie odejdzie z Gdańska.
75' Remis we Wrocławiu, Śląsk strzelił gola na 1:1 w meczu z Arką. Tymczasem na 15 minut przed końcem sezonu, mistrzem Polski jest Lech Poznań!
74' Za Wiśniewskiego Paweł Buzała. Na płocie transparent "Mourinho z Kaszub u rycerze wiosny - dziękujemy za puchar i wspaniałą rundę".
69' Nieporozumienie w środku pola i Pietrowski fauluje, za co dostaje żółtą kartkę.
68' Precyzyjnie chciał strzelać Burkhardt, ale zabrakło metra.
67' Grosicki odważnie wszedł między stoperów Lechii i Kożans musiał ratować się faulem.
63' Zmiana w Jagiellonii, za Frankowskiego Igor Lewczuk. Doświadczony napastnik nic dziś nie pokazał.
60' Niewiele brakowało, by Lukjanovs strzelił gola na 2:0, ale w ostatniej chwili wślizgiem wybił jeden z zawodników Jagiellonii.
59' Metr przed linią pola karnego faulowany Lukjanovs, drugą żółtą a w konsekwencji dostał Sidqy.
54' Strzelał Ivans Lukjanovs, ale Gikiewicz sparował piłkę na bok.
54' Pierwsza kartka dla piłkarza Lechii, ukarany Wiśniewski.
52' Faul Alexisa, żółta kartka i rzut wolny, ale Kaczmarek zbyt głęboko.
51' Lukjanovs zaprezentował niezłą szybkość, ale po 30-metrowym rajdzie jego podanie wybili piłkarze Jagiellonii.
49' Wiśniewski z Lukjnavosem, ale strzał tego pierwszego minimalnie nad okienkiem. Bardzo dobra akcja.
47' Ładna sztuczka techniczna Lukjanovsa, ale w środku nie było partnerów.
46' Zaczynamy drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy, w której Lechia nie zachwyca, podobnie zresztą jak Jagiellonia. Najważniejsze jednak, że jest 1:0 po golu Wołąkiewicza.
45' Jedna doliczona minuta.
39' Żółta kartka dla Sidqy'ego.
36' Burkhardt z daleka z wolnego, ale pewnie Kapsa.
33' Wiśniewski ładnie złamał akcję do środka, strzela, ale na miejscu Gikiewicz.
31' Odważnie między środkowych obrońców wszedł Nowak, ale pobugił się w dryblingu. Dodatkowo pomocnik Lechii otrzymał przypadkowy cios prosto w twarz.
29' Znów Grosicki, ale przed strzałem się poślizgnął i nic z tego nie wyszło, Kapsa bez problemu łapie piłkę.
27' Fantastyczna interwencja Kapsy, który wygrał pojedynek sam na sam z Grosickim. Młody napastnik chciał minąć bramkarza Lechii, ale ten bardzo odważnie wszedł w nogi piłkarza jagi.
25' Przy rzucie karnym był faul Bruno na Bajiciu. Tymczasem Arka także prowadzi 1:0 we Wrocławiu.
24' Lewym skrzydłem ładnie ruszył Kaczmrek, ale po rozegraniu z Lukjanovsem był spalony.
23' Strzela Lukjanovs, ale minimalnie obok bramki.
21' GOOOOOOOL!!! Hubert Wołąkiewicz! Ciężko powiedzieć co tam się stało w polu karnym, ale żółta kartka dla Bruno.
20' Karny!
19' Niezła akcja prawym skrzydłem Lechii, ale tylko rożny.
15' Wracamy po małych problemach. Pierwszy kwadrans bardzo wyrównany, ale bez groźnych strzałów.
1' Spotkanie już się zaczęło.
0' Początek spotkania o godz. 17.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Kosznik, Wołąkiewicz, Kożans, Bąk - Pietrowski, Bajić (Piątek 77'), Nowak - Wiśniewski (Buzała 74'), Lukjanovs (Szuprytowski 88'), Kaczmarek.

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Sidqy, Alexis, Cionek, Lato - Grosicki, Hermes, Bruno (Zawistowski 88'), Grzyb, Burkhardt (Jezierski 84') - Frankowski (Lewczuk 63').