Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leczenie żylaków

materiał informacyjny
Żylaki należą do często występujących problemów natury zdrowotnej i estetycznej. Dotykają przede wszystkim kobiety posiadające pewne predyspozycje genetyczne, pracujące w wymuszonej pozycji lub prowadzące siedzący tryb życia. Co warto wiedzieć o leczeniu żylaków nóg?

Żylaki nóg pojawiają się, gdy zastawki żył nie działają prawidłowo. Przez to dochodzi do zalegania krwi w żyłach kończyn dolnych, co doprowadza do ich powolnego rozszerzania się, a w konsekwencji do powstawania widocznych żylaków. Warto wiedzieć, że już w momencie zauważenia pierwszych niepokojących objawów należy zacząć myśleć o podjęciu jakiejś terapii, ponieważ problem sam się nie rozwiąże, a jedynie może się znacząco pogłębiać. Kiedy najlepiej przeprowadzić leczenie żylaków nóg?

Objawy, które powinny zmobilizować cię do wizyty w klinice

Lekarze zalecają jak najszybsze podejmowanie leczenia. Ich zdaniem należy udać się do specjalisty już w momencie zauważenia pierwszych, z pozoru jeszcze nic nieznaczących, objawów, jak pieczenie, mrowienie i puchnięcie nóg. W zasadzie każda osoba, u której występuje prawdopodobieństwo pojawienia się żylaków, powinna poddawać się regularnym badaniom kontrolującym stan żył.

Czynniki sprzyjające powstawaniu żylaków nóg: obciążenia genetyczne, siedzący tryb życia, zła dieta, praca w wymuszonej pozycji (wielogodzinne stanie lub siedzenie), częste noszenie butów na wysokim obcasie, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, otyłość, noszenie nieodpowiedniego obuwia lub skarpet uciskających żyły, różnorodne problemy żylne (np. zaburzenia w równowadze ciśnienia krwi w stosunku do wytrzymałości ścian żył), ciąża.

Pierwsze objawy problemów z żyłami – sygnały ostrzegawcze

Do najwcześniejszych objawów choroby możemy zaliczyć powtarzający się dyskomfort w okolicy nóg, począwszy od puchnięcia, poprzez uczucie mrowienia czy pieczenia. Podobnie z pojawiających się wrażeniem „ciężkich nóg”, szczególnie po całym dniu pracy. Jeżeli w tym momencie nie podejmiemy jakiegoś działania, to pojawią się pajączki, wieczorny obrzęk okolicy kostek i stóp, a następnie widoczne żylaki. Mogą pojawić się także charakterystyczne przebarwienia oraz nieestetyczne i niepokojące owrzodzenia.

Najlepsze sposoby leczenia żylaków kończyn dolnych

Bardzo zalecaną metodą leczenia żylaków jest laser. Nie tylko ze względu na skuteczność i wysoki komfort zabiegu, ale przede wszystkim z powodu krótszej rekonwalescencji. Zamykając naczynia krwionośne przy pomocy światła lasera, doprowadzamy do odizolowania ich od zdrowych naczyń krwionośnych, co w efekcie powoduje znikanie żylaków. Jest to metoda bezpieczna i bezinwazyjna, której można się poddać w nowoczesnych szpitalach oraz w klinikach medycyny estetycznej.

Dodatkowe sposoby leczenia

Lekarze zalecają swoim pacjentom stosowanie specjalnych kremów i maści na żylaki, a w niektórych przypadkach również rajstop przeciwżylakowych. Istotne jest także zmienienie sposobu życia, czyli włączenia do codziennego planu dnia odpowiedniej dawki ruchu oraz zdrowej diety. Osoby wykonujące pracę biurową powinny pamiętać o tym, by raz na godzinę odejść na chwilę od komputera, aby rozruszać ciało i usprawnić przepływ krwi w nogach.

Gdzie umówić się na zabieg?

Jeżeli szukasz kliniki doświadczonej w wykonywaniu leczenia żylaków kończyn dolnych, to wejdź na stronę www.tourmedica.pl i sprawdź listę polecanych miejsc z twojej okolicy. Zapoznaj się z ofertą, cenami i opiniami o danej placówce oraz pracujących w niej specjalistach. W ten sposób dokonasz najlepszego wyboru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto