Legia, koszykówka. W piątek Legioniści podejmą u siebie Zagłębie Sosnowiec

Aleksandra PodgórskaZaktualizowano
Legia, koszykówka. W piątek mecz w Warszawie Marcin Bodziachowski/legionisci.com
Legia, koszykówka. Za nami już dwie kolejki I ligi koszykówki. W dwóch pierwszych spotkaniach, granych na wyjeździe, koszykarze z Warszawy ulegli swoim rywalom. Na inaugurację sezonu przegrali z Krosnem 62:52, a nastepnie ponieśli porażkę ze Zniczem Pruszków 72:69. Czy w piątkowym meczu, granym na własnym boisku, odniosą pierwsze zwycięstwo?

W 3. kolejce I ligi koszykarze z Warszawy wreszcie zagrają we własnej hali. Dekada minęła od czasu, kiedy Legia grała w Warszawie mecz na poziomie I ligi.
Po dwóch wyjazdowych porażkach Legioniści spragnieni są zwycięstw i z pewnością byliby podwójnie szczęśliwi, gdyby udało im się zatriumfować przed własną publicznością.

Piątkowym rywalem Legii będzie zespół Zagłębia Sosnowiec, z którym warszawiacy zmierzą się po 9 latach przerwy. Mecz z pewnością będzie niezwykle zacięty, ponieważ obie drużyny będą w nim walczyć o pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Jakie są w ogóle cele Legii w tegorocznych rozgrywkach? Przede wszystkim awans do play-off. To już będzie spory sukces.
- Uważam, że awans do fazy play-off jest w naszym zasięgu. Jeśli zrealizujemy ten cel, później wszystko będzie możliwe - powiedział nam Cezary Trybański, który od tego sezonu reprezentuje brawy Legii.

O pierwszych meczach Legioniści z pewnością będą chcieli jednak zapomnieć. Zwłaszcza o pierwszej połowie meczu z Krosnem, w której zanotowali sporo strat i niecelnych rzutów, a wynik przed końcem pierwszej kwarty zwiastował prawidzwy pogrom - 23:10. Mimo zmian dokonanych przez trenera, początek drugiej kwarty cały czas byl fatalny w wykonaniu Legii. Mnożyły się błędy warszawiaków, którzy na przerwę schodzili, przegrywając 16:42. Koszykarze ze stolicy przebudzili się dopiero w połowie trzeciej kwarty, kiedy zdobyli pięć punktów z rzędu. Lepszą grę Legioniści prezentowali też w ostatniej części meczu, w której udało im się zmniejszyć straty do 9 oczek. Nie byli jednak w stanie wykorzystać ważych rzutów za trzy punkty i ostatecznie przegrali.
Dużo lepiej Legia wyglądała w meczu ze Zniczem, w którym wszyscy liczyli na zwycięstwo. Warszawiacy konsekwentnie powiększali swoją przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem 41:33. Sporo problemów pruszkowianom sprawiał Mateusz Bierwagen, który zagrał na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko zaczęło psuć się pod koniec trzeciej kwarty, a w czwartej to już gospodarze dyktowali warunki. Legia znów musiała gonić wynik, co także i tym razem jej się nie udało i ze zwycięstwa cieszyli się gracze Znicza Pruszków.

Zagłębie Sosnowiec gra w I lidze dzięki dzikiej karcie. Sosnowiczanie liczyli na obecność w ekstraklasie, ale z powodu problemów finansowych musieli zadowolić się jej zapleczem. Drużyna przeszła sporo perturbacji. Ostatni raz na parkiecie pojawiła się w 2012 roku, a następnie, po braku awansu do II ligi, na dwa lata zniknęła z koszykarskiej mapy Polski. Rozgrywki, podobnie jak Legia, Zagłębie rozpoczęło od dwóch porażek - z Ostrowem Wielkopolskim i Pogonią Prudnik. W drużynie z Sosnowca znajduje się jednak kilku doświadczonych zawodników - między innymi Grzegorz Mordzak, Marek Piechowicz i Paweł Bogdanowicz - na których podopieczni Piotra Bakuna będą musieli zwrócić szczególną uwagę. Co ciekawe, dwaj ostatni grali również 9 lat temu w ostatnim meczu Legii z Sosnowcem.

Zbliżającego się spotkania żaden zespół nie odpuści. Legioniści wystąpią w roli gospodarza, co może ich dodatkowo zmotywować. Czy tak będzie, przekonamy się w piątek o godz. 19:16 w wilanowskiej hali przy ul. Wiertniczej 26.
Bilety, w cenie 10 złotych, można kupić w czwartek w godzinach 11:00-19:00 w kasie nr 4 przy Łazienkowskiej 3. W dniu meczu sprzedaż prowadzona będzie od godziny 18:00, na pierwszym piętrze hali przy Wiertniczej, tuż przed wejściem. Spotkanie będzie mogło obejrzeć 600 kibiców, część biletów sprzedana została już w środę w kasach Legii.