Legia obroniła trzy punkty w meczu z Piastem. Zobacz zdjęcia MM-kowicza

marekjoz
marekjoz
Ponad 15 tys. osób oglądało 28 października na stadionie Legii mecz z Piastem Gliwice. Warszawska drużyna wygrała 3:2.

W niedzielę na stadionie Legii było zimno. Dzień wcześniej mecze odbywały się w śniegu i błocie, natomiast przy Łazienkowskiej – piękna zielona murawa. Pomimo zamkniętej "żylety" frekwencja na meczu dopisała. Spotkanie obejrzało na stadionie 15142 widzów, w tym najprawdopodobniej dwóch kibiców Piasta (patrz: zdjęcie trybuny gości).**
Większa część pierwszej połowy spotkania przebiegała pod dyktando gości. Dwie bramki Piasta, strzelone w odstępie dwóch minut, zagęściły atmosferę na trybunach. Legia, nieprzyzwyczajona do braku oprawy, wydawała się grać trochę tak jak na wyjeździe. Na szczęście Ljuboja w fenomenalnym stylu, choć chyba ze spalonego, zdobył kontaktową bramkę.

W drugiej części spotkania, w odstępie dwóch minut, najpierw Jędrzejczyk, rehabilitując się za interwencję przy stracie bramki, wyrównał głową, a następnie Ljuboja przygwoździł gości strzałem do pustej bramki.

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Na pochwałę zasługuje marketingowa inicjatywa Legii, dzięki której na stadionie znalazło się dużo dzieci i młodzieży.

W świetle ostatnich wydarzeń, jakimi żył sportowy świat w Polsce, nie do końca zrozumiałe były przyśpiewki w starym stylu skierowane w stronę PZPN. Być może jest tak, że jak nie idzie w meczu dopingowanej drużynie, to trzeba sobie próbować to "odbić" nawet w taki sposób?

Mecz był naprawdę niezły. Obiektywnie Piast zasłużył na remis. Z drugiej strony dzięki zwycięstwu Legia umocniła się na pozycji lidera i mamy nadzieję na kolejną przygodę z pucharami w Warszawie.

Bramki: Legia - Daniel Ljuboja 44', 83', Artur Jędrzejczyk 81', Piast - Fernando Cuerda 28', Wojciech Kędziora 30'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow (Michał Żyro, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak – Ivica Vrdoljak, Janusz Gol (Dominik Furman), Michał Kucharczyk (Jorge Salinas), Miroslav Radović, Jakub Kosecki – Danijel Ljuboja

Piast Gliwice: Dariusz Trela – El Sidqy (Paweł Oleksy), Fernando Cuedra Pena (Ruben Hurado), Mateusz Matras, Jan Polak – Mariusz Zganiacz, Adrian Klepczyński, Tomasz Podgórski, Matej Izvolt, Wojciech Kędziora – Artis Lazdins