Legia przegrała z Ruchem 2:3. Hat-trick Piecha pogrążył Warszawę

gonzo19
gonzo19
Legia przegrała z Ruchem 2:3
Legia przegrała z Ruchem 2:3 Karolina Makulska
17 tys. widzów było świadkiem porażki Legii z Ruchem Chorzów. Podopieczni Macieja Skorży prowadzili już 2:0, lecz pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwo.

Legia rozpoczęła mecz mocnym akcentem, już w 8. minucie gola dla stołecznej drużyny po ładnym dograniu Kucharczyka zdobył Maciej Rybus. Podopieczni trenera Skorży poszli za ciosem i w 24. minucie prowadzenie podwyższył Miroslav Radović. Legia była zespołem lepszym i wydawało się, że nic już nie zdoła odebrać warszawiakom zwycięstwa.

Sytuacja zmieniła się, gdy tzw. bramkę do szatni, w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył dla Ruchu Chorzów Arkadiusz Piech. "Niebiescy" zeszli na przerwę z jedną bramką straty.

Na drugą połowę wyszli pełni wiary, że mecz można jeszcze wygrać lub przynajmniej zremisować. Gra się wyrównała, a Legia prezentowała się zauważalnie słabiej niż w pierwszej części spotkania. Dalej było już tylko gorzej... W 64. minucie Ruchowi udało się zremisować z Legią, a dwie minuty później objąć prowadzenie w meczu! Wszystkie bramki dla zespołu gości strzelił Arkadiusz Piech, który zaliczył tym samym hat-tricka.

Przy wszystkich straconych bramkach nie popisał się za to bramkarz "wojskowych" Marijan Antolović, który dwukrotnie przepuścił piłkę między nogami!

Legioniści spróbowali odrobić straty, jednak ich ataki były chaotyczne i nieskuteczne. Zmiany obrazu gry nie przyniosły też interwencje trenera Skorży, który wpuścił Hubnika, Gola i Ogbuke. Legii nie udało się nawet zremisować z Ruchem Chorzów i sensacja na Łazienkowskiej stała się faktem!

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:3

Legia Warszawa: Marijan Antolović, Jakub Rzeźniczak, Dejan Kelhar, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak, Maciej Rybus, Ivica Vrdoljak, Alejandro Cabral, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk, Takesure Chinyama.

Ławka rezerwowych: Wojciech Skaba, Janusz Gol, Michal Hubnik, Manu, Inaki Astiz, Michał Żyro, Felix Ogbuke.

Ruch Chorzów: Matko Perdijić, Ariel Jakubowski, Piotr Stawarczyk, Żelijko Djokić, Marcin Malinowska, Wojciech Grzyb, Andrej Komac, Marek Zieńczuk, Łukasz Jałoszka, Maciej Jankowski, Arkadiusz Piech.

Ławka rezerwowych: Michal Pesković, Krzysztof Nykiel, Sebastian Olszar, Łukasz Derbich, Michał Pulkowski, Paweł Lisowski, Paweł Abbot.