Legia przegrywa z Podbeskidziem. Doping kibiców na zdjęciach i wideo

Przeznaczone na "pożarcie" Podbeskidzie sprawiło pretendującej do tytułu Mistrza Polski Legii niemiłą niespodziankę, pokonując w sobotę gospodarzy 2:1.

Spotkanie od początku układało się źle dla Legii. Gospodarze grali chaotycznie. Brakowało komunikacji. Mnożyły się straty. Mimo to Legia jako pierwsza stanęła przed szansą objęcia prowadzenia. Niestety strzał Radoivicia przeszedł kilka centymetrów obok słupka bramki Bąka.

Swojej szansy nie zaprzepaścili goście. 7. minut później, po stałym fragmencie gry Górkiewiczowi udało się pokonać Kuciaka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gospodarze ze wszystkich sił próbowali odrobić stratę. Jednak nic nie wychodziło, jak powinno. Goście skupili się na obronie skutecznie blokując bramkę i uniemożliwiając coraz bardziej chaotycznie grającej Legii stworzenia zagrożenia. Mało tego, to właśnie Podbeskidzie zdobyło bramkę po świetnym strzale Patejuka.

Zobacz, jak dopingowali kibice Legii - zdjęcia

Po powrocie na boisko Legia zaczęła tak, jak spodziewaliśmy się tego od początku spotkania. W efekcie po dwóch minutach gry Vrdoljakowi udało się zdobyć bramkę kontaktową. Jednak później nie było już tak dobrze. Goście uznali, że najlepszą obroną jest atak, co kompletnie rozbiło Legionistów. Defensywa Podbeskidzia sprawowała się bez zarzutu, za to do dokładności podań i skuteczności gospodarzy można mieć sporo zastrzeżeń. Sprawiło to, że kolejne akcje były "wygaszane" w środku pola lub skutecznie przerywane na połowie gości.

W grze gospodarzy widać było coraz większą nerwowość, co sprawiało, że akcje kompletnie się nie kleiły. W efekcie do samego końca nie udało się Legionistom zdobyć wyrównującej bramki. Podbeskidzie zostało tym samym sprawcą największej niespodzianki tej kolejki Ekstraklasy pokonując na wyjeździe zespół mający szansę na objęcie prowadzenia w lidze.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

Bramki:

Legia Warszawa:
Vrdoljak 47`

Podbeskidzie Bielsko Biała:
Górkiewicz 24` Patejuk 45`

Kuciak - Jędrzejczyk, Komorowski, Żewłakow, Wawrzyniak (46` Astiz) - Rybus, Gol, Vrdoljak, Kucharczyk (16` Ohayon) - Radović - Ljuboja

Bąk - Górkiewicz, Śourek, Sokołowski, Patejuk, Matelka, Rogalski, Demjan, Konieczny, Król

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani