Legia rozbiła Lechię 4:0 i awansowała do finału Pucharu Polski

jb
W pierwszym meczu Legia wygrała w Gdańsku 4:0. Zobacz co działo się na Łazienkowskiej.

Legia pewnie wygrywa rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. 5 goli strzelonych w dwumeczu może robić wrażenie. Wyróżnienie należy się Michałowi Kucharczykowi, który był zamieszany w dwie bramki dla Legii. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Lechia zawiodła na całej linii, była słabsza piłkarsko i miała sporo pecha. 3 maja na stadionie w Bydgoszczy Legia zmierzy się z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

90'**Koniec meczu, Legia w finale Pucharu Polski** Sędzia nie doliczył ani minuty.Dziękujemy bardzo

88' Manu sam na sam z bramkarze Lechii. Nie ma jednak piątej bramki, zabrakło zimnej krwi

85' Lechia walczy o bramkę honorową. Ariel Borysiuk opuścił boisko, w jego miejsce na placu gry stawił się Alejandro Cabral. Legia szuka piątego gola

81' Żółta kartka dla Traore,

79'**Gol Legia!** Michał Kucharczyk. Kolejne wejście smoka Kucharczyka. Centra z prawej strony boiska i świetny strzał Kucharczyka głową, Legia prowadzi 4:0. Jest po meczu. W między czasie za Hubnika wszedł Żyro.

77'**Gol Legia!** Krzysztof Bąk samobójcza. Ładnie urwał się z lewej strony Manu, dograł po ziemi przed bramkę, a tam naciskany przez Michała Kucharczyka Krzysztof Bąk kieruje piłkę do własnej bramki

75' Na boisku jest tereaz chyba tylko Legia, zawodnicy Lechii jacyś tacy nieobecni

73' Zmiana w Legii, schodzi Rybus wchodzi Kucharczyk

71' Żółta kartka dla Łukasza Surmy, Lechia.

70' Legia chce iść za ciosem. Dwie groźne akcje Legii, ale zabrakło dokładności, znów...

65' Żółta kartka dla Manu z Legii

64'**Gol Legia!!** Ivica Vrdoljak! Wrzutka z prawej strony, Kapsa źle ocenił lot piłki, a Vrdoljak strącił ją wprost do bramki.Hubnik próbował dołożyć głowę, ale minął się z piłką Nie zadzrościmy Lechii. Teraz potrzebują 3 bramek. W między czasie zmiana w Lechii, na boisku Tomasz Dawidowski za Bajica

62' Zółta kartka Paweł Nowka z Lechii

60' Godzina gry za nami, a z boiska wieje nudą. Próbował z lewej Lukjanovs, ale w tej centrze precyzji było tyle co kot napłakał

55' Nie widać żeby Lechia chciała awansować do finału. Na razie nie jest w stanie zdominować Legii. Traci głupio piłkę co stwarza Legii okazję do szybkich wejść pod bramkę Kapsy.

50' Groźnie Legia, ale niedokładnie

48' Żółta kartka dla Vrdoljaka

46' Zaczynamy drugą cześć spotkania. Na stadionie mecz ogląda 16 448 widzów. Zmiana w Lechii, Airapetian za Andriuskeviciusa. Pamiętając wczorajszą szarszę Lecha w Bielsku-Białej, nie możemy przesądzać wyniku meczu. Jednak chyba Lechia to nie Lech, a Legia to nie Podbeskidzie

Przerwa: Mecz nie porywa, Legia stworzyła 2-3 groźne okazje, bramkę strzeliła po dość przypadkowej akcji, mając do tego jeszcze furę szczęścia i pomoc ze strony obrońcy Lechii, Marcina Pietrowskiego. Lechia jest zupełnie bezbarwna. Jeśli gdańszczanie nadal będą w taki sposób próbowali pokonać Skabę, to nadal będziemy mogli odliczyć czas bez strzelonej przez Lechię bramki. A to już prawie 7 godzin. Wracamy po przerwie. Zapraszamy

45+1' Koniec pierwszej połowy

44' Mijał Radović piłkarzy rywali jak tyczki slalomowe, przewrócił się, ale sędzie nie gwizdnął. Doliczył za to minutę

42'Groźnie Legia lewym skrzydłem, ale Kapsa łapie dośrodkowanie po ziemi

40' Wawrzyniak robi dzisiaj bardzo pozytywne wrażenie. Skutecznie rozbija ataki Lechii prawą stroną boiska. Gorąco jest między Legionistami a kapitanem gości, Łukaszem Surmą. Każde starcie kończy się wymianą spojrzeń i komentarzy między piłkarzami.

35' Legia nastawia się na grę z kontry. Cały czas po prawej stronie szarżuje Manu, jednak wrzutki powinien nadal, bardzo pilnie trenować. Zaczyna się robić nudno. Legia wygląda jakby osiągnęła swoje, a w Lechii brakuje tej sportowej złości. Podłamała gdańszczan ta bramka. Lukjanovs szarżował lewą stroną, ale po profesorsku wybił mu piłkę Wawrzyniak.

30' Rzut wolny dla Lechii z lewej strony, spokojnie wybijają piłkę Legioniści. Trener Kafarski szaleje przy ławce rezerwowych próbując zmotywować swoich piłkarzy do walki. Legia oddaje inicjatywę Lechistą, żeby to się dla niej źle nie skończyło.

24'**Gol dla Legii** Radovic! Przejął piłkę w lewym narożniku pola karnego, po czym uderzył w stronę długiego słupka bramki gości. Piłka po drodze odbiła się od Pietrowskiego i wpadła do siatki bezradnego Kapsy. Lechia potrzebuje 2 bramek, aby awansować. Dogrywki w tym meczu nie będzie.

20' Traore z rzutu wolnego, bardzo bardzo bardzo niecelnie.

18' Bład Borysiuka w środku pola, ale Traore źle podał w pole karne do Buvala. Lechia próbuje, próbuje, ale nie jest w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Skaby. Rzut rożny dla Lechii, piłka dociera do niekrytego Traore, ten groźnie strzela, ale piłka mija lewy słupek bramki Legii. Legia coraz częściej groźnie centruje z prawej strony boiska.

15' Buval faulowany na 40 metrze od bramki gospodarzy. Centrował Nowak, ale strzał Buvala minał bramkę w znacznej odległości. W odpowiedzi wrzutka z rzutu wolnego na wysokości pola karnego Lechii. Kapsa wypuścił piłkę z rąk, ale był faulowany. Dwa rzuty rożne dla Legii- zero zagrożenia

10' Z pomocy medycznej musiał skorzystać gracz Lechii, Bedi Buval. Groźnie wzdłuż linii zagrał Rybus, ale Hubnik minął się z piłką. Legia stara się przejąć inicjatywę w meczu

6' Groźnie Legia, Manu z prawej strony na głowę Hubnika, ale jego strzał mija bramkę gości

5' Obie drużyny badają swoje siły. Bez groźny akcji z obu stron. Dużo nerwowości i strat

1' Pierwszy gwizdek pana Pawła Pskita z Łodzi! Gospodarze rozpoczęli od środka boiska

18.15 Znamy już składy obu drużyn

Legia Warszawa:Skaba -Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak -Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Rybus - Hubnik.

Rezerwowi: Antolović, Komorowski, Kneżević, Cabral, Kucharczyk, Żyro, Mezenga.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Pietrowski, Bąk, Vucko, Andriuskevicius - Bajić, Surma, Nowak - Traore, Lukjanovs, Buval.

Rezerwowi:Małkowski, Airapetjan, Poźniak, Deleu, Janicki, Popielarz, Dawidowski.