Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:0. Świetny start Aleksandra Vukovicia!

Filip Bares
Filip Bares
Bartek Syta
Legia Warszawa pokonała w środę po świetnym spotkaniu Jagiellonię Białystok 3:0. Mistrzowie Polski rozegrali fantastyczne zawody po tym jak przegrali w niedzielę w kompromitujący sposób z Wisłą Kraków 4:0. Mecz 28. kolejki był również pierwszym po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto.

Legia Warszawa ma nadzieję, że przysłowie "do trzech razy sztuka" się sprawdzi. W poniedziałek klub zwolnił trenera Ricardo Sa Pinto po tym jak klub skompromitował się w starciu z Wisłą Kraków (0:4), a jego rolę przejął Aleksander Vuković. Były kapitan stołecznego klubu już po raz drugi w tym sezonie przejął ławkę trenerską - pierwszy raz po zwolnieniu Deana Klafuricia, zanim do klubu dołączył Sa Pinto.

Do tej pory Vuković mógł być tylko tymczasowym trenerem - Serb nie posiadał licencji pozwalającej na prowadzenie pierwszej drużyny na stałe. We wtorek nie mógł nawet prowadzić treningu, ale jeszcze tego samego dnia dostał w końcu upragnioną licencję i prawdopodobnie dokończy sezon jako trener klubu.

W środę na Łazienkowskiej 3 Legia zagrała tak jak kibice od niej oczekiwali - z polotem, dominując rywali i z łatwością w ofensywie. Jeszcze przed przerwą Legia objęła dwubramkowe prowadzenie. Najpierw strzałem głową bramkarza Jagiellonii pokonał Kasper Hamalainen, a następnie sprytną podcinką piłkę do siatki skierował Sebastian Szymański.

W drugiej połowie mistrzowie Polski nie spuścili z tonu. Carlitos co chwila siał grozę pod bramką rywali, czy to ogrywając obrońców jak dzieci czy strzelając na bramkę. Mimo tego w 64. minucie Jagiellonia miała szansę na gol kontaktowy - po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Domagoja Antolicia Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Na posterunku stał jednak Radosław Cierzniak, który obronił strzał Guilherme.

Chwilę później legioniści pokarali rywali za niewykorzystaną sytuację. Po fantastycznej akcji i podaniu piętą przez Carlitosa wynik spotkania ustalił Andre Martins.

- Głaz mi spadł z serca - powiedział po meczu prezes Legii Dariusz Mioduski.

Po 28. kolejkach Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do pierwszej Lechii Gdańsk mistrzowie Polski tracą już tylko trzy punkty. W niedzielę czeka ich wyjazd do Zabrza na mecz z Górnikiem.