Legia Warszawa - Lech Poznań. 2:0 wojskowi pokonali Kolejorza na wyjeździe [ZDJĘCIA]

Maciej Lehman, SZKI, WR (aip)
Legia Warszawa - Lech Poznań. 2:0 wojskowi pokonali Kolejorza na wyjeździe [ZDJĘCIA] GRZEGORZ DEMBINSKI / POLSKA PRESS GLOS WIELKOPOLSKI
Zdziesiątkowany kontuzjami, chorobami i kartkami Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej z Legią Warszawa 0:2. O porażce Kolejorza zadecydowały dwa błędy w samej końcówce pierwszej połowy. Legia Warszawa schodziła do szatni prowadząc 2:0 i mogła po zmianie stron kontrolować grę. Oba gole dla gości zdobył w 42 i 45 minucie najskuteczniejszy napastnik ekstraklasy Nemanja Nikolić.

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy Legia wygrała z Lechem w Poznaniu 2:0 i udanie zrewanżowała się gospodarzom za porażkę w Warszawie 0:1 z 25 października. Bohaterem spotkania został Nemanja Nikolić, który zdobył obie bramki w tym spotkaniu i obie w końcówce pierwszej połowy. I to wszystko w dniu 94. rocznicę założenia klubu KKS Lech Poznań. Dzięki trzem punktom wwiezionym ze stadionu przy ul. Bułgarskiej Legia umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Nad drugim Piastem ma trzy oczka przewagi, a nad trzecią Cracovią już 15. Lech, z 40 punktami na koncie, zajmuje 5. pozycję.

Źródło: Press Focus/x-news