Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 75:77. Druzgocąca porażka stołecznych.

Filip Bares
Filip Bares
Legia Warszawa przegrała w niedzielny wieczór na własnym parkiecie z MKS Dąbrową Górniczą 75:77. Na dziewięć sekund przed końcem stołeczny klub wyrównał wynik spotkania, ale decydująca akcja należała do gości, którzy na 2.9 sekundy przed końcem meczu objęli prowadzenie, którego już nie oddali.

Legia Warszawa przegrała w niedzielę na własnym parkiecie z MKS-em Dąbrową Górniczą 75:77 w druzgocących okolicznościach. Podopieczni Tane Spaseva wciąż walczą o fazę playoff Energa Basket Ligi i takie mecze jak te przesądzą o tym czy stołeczny zespół pojedzie niedługo na wakacje czy dostanie szansę o grę o mistrzostwo Polski.

Początek spotkania należał do gości. MKS prowadzony przez Andrisa De Leona kontrolował przebieg pierwszej kwarty, a w drugiej zaczęli już uciekać gospodarzom. Prowadzenie gości w pewnym momencie wynosiło już nawet 10 punktów, ale do przerwy legioniści schodzili z 9 - punktową stratą (37:46).

W drugiej połowie Legia wglądała już zdecydowanie lepiej. Raz po raz ważne punkty zdobywał Omar Prewitt, który w całym spotkaniu zdobył ich 15. Podopiecznym Tane Spaseva udało się zniwelować straty do pięciu punktów, ale to w czwartej kwarcie dopiero całkowicie odrobili straty.

Legioniści doprowadzili do remisu dopiero na 9 sekund przed końcem meczu dzięki fenomenalnemu rzutowi Prewitta. Niestety stołeczni zgubili koncentrację i pozwolili Mateuszowi Zębskiemu na łatwe punkty na 2.8 sekundy przed końcem, które okazały się być ostatnimi w tym meczu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0