Legia Warszawa nieoficjalnym mistrzem Polski! W ostatniej kolejce doszło do skandalu

red.
Legia Warszawa długo prowadziła z Lechem Poznań 2:0 i tytuł miała już właściwie w kieszeni. Jednak z powodu zachowania kibiców mecz przerwano. Zawodnicy Legii po decyzji sędziego zaczęli cieszyć się ze "zwycięstwa". Poniżej dalsza część artykułu.

Do ostatniej kolejki toczyła się walka o piłkarskie mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. Legia musiała wygrać wyjazdowy mecz z Lechem Poznań. Na potknięcie stołecznego klubu liczyła Jagiellonia Białystok. Legia nie pozostawiła złudzeń i po 70 minutach prowadziła z drużyną z Wielkopolski 2:0. Gole strzelili Domagoj Antolić i Michał Kucharczyk (w 9. i 69. minucie). Jednak przez zachowanie kibiców i wrzucane na boisko race, sędzie zdecydował się przerwać spotkanie. Po tej sytuacji, Legioniści zaczęli świętować. Jeśli oficjalną decyzją Komisji Ligii mecz zakończyłby się walkowerem dla Legii, byłby to 13 tytuł dla Wojskowych (choć sympatycy jej policzą triumf w tym sezonie jako 14 mistrzostwo – PZPN odebrał Legii tytuł w 1993 roku).

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne decyzje - posiedzenie Komisji Ligi ma nastąpić jeszcze dziś.