Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1. Mistrzowie Polski kontynuują serię zwycięstw

Filip Bares
Filip Bares
Legia Warszawa odbiła się po słabym początku i wygrała przy Łazienkowskiej 3:1 w meczu ostatniej 30. kolejki rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. Pod wodzą Aleksandra Vukovicia Wojskowi są wciąż perfekcyjni - trzy mecze i trzy wygrane.

Sobotnie spotkanie zaczęło się fatalnie dla legionistów. Już w 11. minucie Pogoń objęła prowadzenie po strzale głową Adama Buksy. W pierwszej połowie zespół Aleksandra Vukovicia wyglądał po raz kolejny raz słabo. Goście nie dali im dojść do dobrych i dogodnych sytuacji, a gra w ataku pozycyjnym wyglądała bardzo statycznie.

Legia Warszawa wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:1. Carlitos bohaterem stołecznych

Legia Warszawa wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:1. Carlitos boha...

Druga połowa to jednak kompletnie inna historia. Legia dominowała i wyprowadzała raz po raz groźne ciosy, a pierwszy od razu po wznowieniu gry. Już w pierwszej minucie po rozpoczęciu ze środka boiska wynik spotkania wyrównał Carlitos. Hiszpan po raz kolejny zdobył kluczową dla Legii bramkę, po tym jak uratował zespół w pojedynkę w Zabrzu.

Legia objęła prowadzenie zaledwie cztery minuty później. Po podaniu Kaspera Hamalainena gola zdobył Iuri Medeiros sprowadzony zimą. W 73. minucie swój zespół dobił Jarosław Fojut, który zdobył bramkę samobójczą.

Po wszystkich 30 kolejkach rundy zasadniczej Legia zajmuje 2. miejsce, ale ma już tyle samo punktów (60) co pierwsza Lechia Gdańsk, która przegrała w Krakowie z Cracovią 2:4. Pod wodzą Aleksandra Vukovicia mistrzowie Polski wygrali wszystkie trzy spotkania i odzyskali polot na boisku.