Legia Warszawa wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:1. Carlitos bohaterem stołecznych

Filip Bares
Filip Bares
Marzena Bugała-Azarko
Legia Warszawa jest perfekcyjna pod wodzą Aleksandra Vukovicia. W niedzielę legioniści pokonali w Zabrzu miejscowego Górnika 2:1 i pozostają wiceliderem polskiej Lotto Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został Carlitos, który zwyciężył w bezpośrednim pojedynku z rodakiem Igorem Angulo.

Legia Warszawa wciąż liczy się w wyścigu o tytuł mistrza Polski. Po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto i zatrudnieniu Aleksandra Vukovicia stołeczny klub jest perfekcyjny - dwa mecze, sześć punktów. Tydzień temu pod wodzą Serba legioniści zdominowali Jagiellonię Białystok (3:0), a w niedzielę wybrnęli z tarapatów w Zabrzu.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:0. Świetny start Aleksandra Vukovicia!

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:0. Świetny start Al...

Legia od początku spotkania z Górnikiem nie przypominała niczym tej z meczu z Jagiellonią. Gospodarze przeważali, stwarzali sobie sytuacje i wyglądali po prostu lepiej od mistrzów Polski. Niedzielne starcie nie było tylko rywalizacją dwóch klubów z historią, ale również dwóch rodaków w Lotto Ekstraklasie. Hiszpanie Igor Angulo i Carlitos do końca zeszłego sezonu walczyli między sobą o koronę króla strzelców. Finalnie ówczesny napastnik Wisły Kraków wygrał tą rywalizację jedną bramkę.

Pierwsza połowa okazała się jednak szczęśliwsza dla pierwszego z nich. W 28. minucie napastnik Górnika wykorzystał dośrodkowanie Valeriana Gvilii i strzałem z woleja pokonał z bliska Radosława Cierzniaka.

Druga połowa to jednak Carlitos Show. Angulo dochodził do sytuacji, ale brakowało mu precyzji w wykończeniu akcji, czego nie można powiedzieć o jego rodaku. Najpierw Hiszpan bezbłędnie wykonał rzut karny w 77. minucie, a dziesięć minut później zawinął w polu karnym obrońce Górnika i finezyjnym strzałem w długi róg dał Legii trzy punkty.

Po 29. kolejkach Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli - do pierwszej Lechii traci trzy punkty. Za tydzień w ostatniej kolejce rundy zasadniczej mistrzowie Polski zagrają przy Łazienkowskiej z Pogonią Szczecin