Legia Warszawa - Zrinjski Mostar 1:1. Wojskowi zaczęli walkę o Ligę Mistrzów od remisu

red
Zdjęcia z meczu o Supechpuchar Polski z Lechem Poznań.
Zdjęcia z meczu o Supechpuchar Polski z Lechem Poznań. Szymon Starnawski
Legia Warszawa zremisowała w Mostarze z tamtejszym HSK Zrinjski 1:1 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę dla stołecznego zespołu strzelił Węgier Nemanja Nikolic, król strzelców poprzedniego sezonu naszej ekstraklasy.

Legioniści byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, chociaż w ich składzie wciąż brakuje Michała Pazdana, bohatera niedawnych mistrzostw Europy. Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie, żadna ze stron nie uzyskała wyraźnej przewagi. Legia starała się narzucić rywalom swój styl, ale poza paroma niedokładnymi dośrodkowaniami nie zagroziła poważniej bramce rywali.

W 49. minucie stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie po trafieniu Nikolica, ale już osiem minut później piłkarze z Bośni i Hercegowiny doprowadzili do wyrównania. W końcowych minutach spotkania to Legia była aktywniejsza, ale ostatecznie nie zdołała już ani razu wbić piłki do siatki przeciwników.

Rewanż pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany w środę 19 lipca w Warszawie na stadionie Pepsi Arena przy ul. Łazienkowskiej. Za kilka dni Legionistów czeka już pierwszy ligowy mecz, w którym na własnym boisku podejmą piłkarzy Jagiellonii Białystok.