Legia wygrywa z Hapoel. Zobacz bramki i doping kibiców [zdjęcia i wideo]

Pierwsza połowa bez emocji i ze słabą grą. Druga piękna i opatrzona czterema golami. Legia wygrała strzelając bramkę w 89. minucie.

Legia odniosła w czwartek historyczne zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Na początku spotkania nic jednak nie wskazywało na to, że trzy punkty zostaną na Łezienkowskiej.

Na boisku działo się niewiele, a gra toczyła się głównie w jego środkowej strefie. Legia skupiła się na atakach, które niestety nie docierały pod bramkę Apouli, rozbijając się na defensywie gości. Ci z kolei po każdej nieudanej akcji gospodarzy wyprowadzali kontrataki, które mroziły kibicom krew w żyłach.

Zobacz zdjęcia z meczu

Przepychanka trwała do 34. minuty, kiedy to Toto Tamuz trafił głową do bramki Kuciaka. Legia niesiona niesamowitym dopingiem zaatakowała ze zdwojoną siłą. Do końca pierwszej połowy nie udało się gospodarzom jednak zmienić wyniku spotkania.

Druga połowa z wielkimi emocjami

Po przerwie Legia nadal atakowała. Gościom przestało się spieszyć i zapłacili za to w 67. minucie meczu. Danijel Ljuboja, również głową, pokonał Apoulę dając upragniony remis. Dwie minuty później niewiele dzieliło stadion od szału radości. Jednak Kuba Warzyniak zmarnował świetne podanie Radovicia i nadal był remis. Nie utrzymał się on jednak długo i już w 71. minucie Legia cieszyła się z upragnionego prowadzenia. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Radoviciu i gospodarze prowadzili 2:1.

Oprawa meczu:

Odpowiedź Hapoelu była błyskawiczna. Pięć minut później Kuciak źle obronił strzał Igiebora, piłka wróciła w pole, gdzie czekał już na nią Mahran Lala. Tym razem bramkarz stołecznej drużyny był bezradny. Piłka ugrzęzła w siatce i Legia znów wróciła na ziemię. Gospodarze nie ustawali w atakach. Jednak zapowiadało się, że Hapoel dowiezie remis do końca. Dosłownie w ostatniej minucie udało się jednak Radoviciowi dokonać cudu. Wprowadził piłkę podaną mu przez Ljuboję przed samą bramkę i nie spiesząc się wpakował ją w prost do siatki bezradnego Apouli. Stadion oszalał.

Legia wygrała spotkanie 3:2 awansując na drugie miejsce w tabeli swojej grupy w Lidze Europejskiej.

Zobacz bramki:

Legia Warszawa - Hapoel Tel-Awiw 3:2 (0:1)

Bramki: 67` Danijel Ljuboja, 72` Marcin Komorowski (rzut karny), 89` Miroslav Radović - 34` Toto Tamuz, 79` Mahran Lala

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović, 34. Moshe Ohayon (46' 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak (46' 5. Janusz Gol), 16. Ariel Borysiuk, 31. Maciej Rybus (82' 27. Rafał Wolski) - 28. Danijel Ljuboja

Hapoel Tel-Awiw: 30. Edel Apoula - 3. Mario Pecalka, 6. Bevan Fransman, 8. Abbas Mahmmoud (12` 15. Salim Toama), 16. Omer Damari (76' 9. Mahran Lala), 17. Mirko Oremus (84' 10. Walid Badier), 18. Shay Abutbul, 23. Omri Kende, 25. Gal Shish, 40. Nosakhare Igiebor, 99. Toto Tamuz

żółte kartki: Komorowski, Borysiuk, Radović, Żyro - Igiebor, Kende